فهرست مطالب

اشتراک دریافت اخبار و گردهمایی ها

کاربر گرامی جهت دریافت برنامه ها و رویدادهای موزه صلح تهران میتوانید با ثبت ایمیل خود در این سامانه عضو شوید.
دریافت
اخبار موزه صلح تهران

وبینار «سلاح‌های کشتار جمعی: ممنوعیت جهانی» برگزار شد

«سلاح‌های کشتار جمعی: ممنوعیت جهانی»، دومین وبینار از سری وبینارهای ماهانه موزه صلح تهران، برگزار شد.

دومین وبینار از سری وبینارهای موزه صلح تهران روز یکشنبه، هفتم شهریور ماه سال 1400 از ساعت 17 تا 18:15 در بستر زوم و هم‌زمان با روز بین‌المللی منع آزمایش‌هاي هسته‌اي برگزار گردید. این وبینار با عنوان «سلاح‌هاي کشتار جمعی: ممنوعیت جهانی» با اجراي خانم سحر تفرشی، داوطلب موزه صلح تهران و با همکاري ایکوم (شوراي بین‌المللی موزه‌ها- دبیرخانه ایران) و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداري تهران برگزار شد.

ادامه مطلب ...

وبینار مقدمه‌ای بر حقوق بین‌المللی بشردوستانه برگزار شد.

نخستین وبینار از سلسله وبینارهای ماهانه موزه صلح تهران، روز سوم مرداد 1400 با موضوع مقدمه‌ای بر حقوق بین‌المللی بشردوستانه از سوی موزه صلح تهران، مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران و ایکوم ایران بر بستر زوم برگزار شد. در این وبینار آقای دکتر پوریا عسکری با موضوع حقوق بین‌المللی بشردوستانه و خانم منا بادامچی‌زاده با موضوع معرفی موزه صلیب سرخ و هلال احمر ژنو صحبت کردند.

ادامه مطلب ...

صلح‌خوانی، ویژه کودکان و نوجوانان (5)

صلح خوانی 5

زمزمه شاعرانه حقوق برای کودکان

•  عنوان کتاب: حق دارم کودک باشم

•  نویسنده: آلن سِر

ادامه مطلب ...

وبینار شماره دو از سلسله وبینارهای ماهانه موزه صلح تهران

 سلاح کشتار جمعی

موزه صلح تهران، دومین وبینار از سلسله وبینارهای ماهانه خود را با موضوع «سلاح‌های کشتار جمعی و ممنوعیت جهانی»  برگزار خواهد کرد. 

 در وبینار دوم، به موضوعات زیر پرداخته خواهد شد:

   معرفی کوتاه موزه صلح تهران

•   حقوق بین‌الملل حاکم بر سلاح‌های کشتارجمعی: دکتر همایون حبیبی، عضو هیأت علمی و مدیر گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبایی

•   پیامدهای انسانی سلاح‌های کشتارجمعی: دکتر شهریار خاطری، پزشک متخصص سم‌شناسی و کارشناسی ارشد پیشین سازمان منع سلاح‌های شیمیایی

•   سرگذشت یک جانباز شیمیایی: اسدلله محمدی، راوی داوطلب موزه صلح تهران

•   معرفی موزه یادبود صلح هیروشیما: سحر حسنی، کارآموز موزه صلح تهران

 

زمان: یکشنبه 7 شهریور 1400، ساعت 17 تا 18 

بر بستر زوم، لینک ورود: 

https://zoom.us/j/99339371693?pwd=b0xKS2c5L2NZRFZFWTNRc3o3bHkvdz09


حضور در این وبینار برای همه علاقمندان آزاد است و به دانشجویان کلیه رشته‌ها توصیه می‌شود؛ برای شرکت نیازی به ثبت ‌نام نیست. برای دانلود پوستر برنامه، لطفاً  اینجا کلیک کنید.  

 

وبینار سمفونی سرفه‌های 3 برگزار شد

Cough-Symphony-Webinars2

وبینار سمفونی سرفه‌های 3 برگزار شد

نشست تخصصی سمفونی سرفه‌های سه، به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت، روز 9 تیر 1400 ساعت 14 تا 16 از سوی موزه صلح تهران، مرکز حقوق کیفری بین‌المللی ایران، مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران و انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت در بستر زوم برگزار شد. این نشست که با حضور مهمانان با هدف بررسی ابعاد پیگیری حقوقی کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه ایران و پاسخگویی به برخی سوالات در این حوزه برگزار شد، در ادامه نشست‌های سمفونی سرفه‌های 1 و 2 بود که در سالیان پیش برگزار شده بودند.

ادامه مطلب ...

برنامه یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی برگزار شد

poster s mvcw2

برنامه یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی و دهمین سالگرد گشایش موزه صلح تهران برگزار شد.

برنامه یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی و دهمین سالگرد گشایش موزه صلح تهران به مناسبت سی‌وچهارمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، از سوی موزه صلح تهران، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت در روز 8 تیر 1400، ساعت 11 تا 13 در بستر زوم برگزار شد.

ادامه مطلب ...

برگزاری وبینار مقدمه‌ای بر حقوق بین‎‌المللی بشردوستانه

webinar iih law s

وبینار شماره یک از سلسله وبینارهای موزه صلح تهران با موضوع حقوق بین‎‌المللی بشردوستانه
موزه صلح تهران، اولین وبینار از سلسله وبینارهای ماهانه خود را با موضوع «مقدمه‌ای بر حقوق بین‎‌المللی بشردوستانه»  در روز 3 مرداد ماه ساعت 17 در بستر زوم برگزار خواهد کرد. در این وبینار، در خصوص چیستی و چرایی حقوق جنگ و حقوق بین‌المللی بشردوستانه، حقوق بین‌المللی بشردوستانه و اصول و قواعد بنیادین، اشخاص و اموال مورد حمایت، کاربرد تسلیحات و روش‌های جنگی و ضمانت‌های اجرا صحبت خواهد شد.

ادامه مطلب ...

صلح خوانی، ویژه کودک و نوجوان (4)

جاده سنگی

کتاب با موضوع صلح و کودک به همت بخش کودک و نوجوان موزه صلح تهران معرفی می شود:

جنگ و خشونت باعث آوارگی و ترک وطن می‌شود

⦁    عنوان کتاب: جادۀ سنگی صلح
⦁    نویسنده: مارگارین رورز
⦁    تصویرگر: نزار علی بدر
⦁    مترجم: سید علی شجاعی
⦁    ناشر:کتاب نیستان
⦁    تاریخ انتشار:1398
⦁    نوبت انتشار: اول
⦁    تعداد صغحات:24ص
⦁    موضوع: مهاجرت جنگی
⦁    گروه سنی: 7 تا 9 - 10 تا 12

ادامه مطلب ...

دوره کارآموزی مجازی موزه صلح تهران

Logo-Peace-Museum-Siفراخوان شرکت در دوره کارآموزی مجازی موزه صلح تهران
موزه صلح تهران در نظر دارد دومین دوره کارآموزی خود (نخستین دوره کارآموزی مجازی) را برای علاقمندان به حوزه صلح با هدف آشنا شدنِ کارآموزان با مفاهیم پایه در رابطه با صلح و خشونت و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های کارآموزان در انجام برخی از پروژه‌های جاری موزه، برگزار کند. این دوره شامل دو بخش آموزشی و عملی است که 6 هفته به طول می‌انجامد.مهلت ارسال درخواست برای علاقمندان تا پایان روز 30 تیر ماه 1400 است.

ادامه مطلب ...

بازدید مجازی از موزه صلح تهران

بازدید مجازی از موزه صلح تهران از اینجا در دسترس می باشد.

وبینار سمفونی سرفه ها(3)

Cough-Symphony-Webinarsبرگزاری وبینار سمفونی سرفه ها(3)،

يادبود سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت


موزه صلح تهران، مرکز حقوق کیفری بین‌المللی ایران، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، دبیرخانه ایرانی شهرداران صلح و انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت، وبینار تخصصی سمفونی سرفه‌ها 3 را برگزار می‌کنند.

زمان: چهارشنبه 9 تیر 1400، ساعت 14
بر بستر زوم، لینک ورود: https://zoom.us/j/91990783752
حضور در این برنامه برای همه علاقمندان آزاد است و به دانشجویان و علاقمندان به حقوق توصیه می‌شود. برای شرکت در برنامه، نیازی به ثبت‌نام نیست. برای دانلود پوستر برنامه‌، لطفاً اینجا کلیک کنید.

موضوعات و سخنرانان:

  1. ظرفیت سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی در پیگیری حقوق جانبازان شیمیایی: سيد مهدي پارسايي، كارشناس سياسي مرجع ملی کنوانسیون منع سلا‌ح‌های شیمیایی
  2. امکان سنجی طرح مسئولیت دولت‌های حامی عراق در حملات شیمیایی:️  دکتر حسین سادات میدانی، عضو هیات علمی دانشکده روابط بين‌الملل وزارت امور خارجه
  3. پیگرد کیفری عاملان حملات شیمیایی عراق در مراجع ملی و بین‌المللی:دکتر محمدهادی ذاکر حسین، عضو هیات علمی دانشگاه تهران
  4. اقدامات انجام شده توسط انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت: عبدالرحیم کریمی واحد، رئیس انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت
  5. سرگذشت یک جانباز شیمیایی: شبنم شیخی، جانباز شیمیایی 65 درصد
  6. اقدامات سازمان‌های مردم نهاد در ارتباط با قربانیان سلاح‌های شيميايي:سحر تفرشی، عضو هیات اجرایی موزه صلح تهران

یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی و دهمین سالگرد گشایش موزه صلح تهران

poster s mvcwبرنامه یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی و

دهمین سالگرد گشایش موزه صلح تهران

به مناسبت سی‌وچهارمین سالروز بمباران شیمیایی سردشت

موزه صلح تهران، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت، برنامه آنلاین یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی و دهمین سالگرد گشایش موزه صلح تهران به مناسبت سی‌وچهارمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت برگزار می‌کنند.
در این برنامه ضمن قرائت پیام‌های مدیر کل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، شهردار تهران و انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت، در خصوص جنگ شیمیایی علیه ایران و افق پیش رو در خدمت‌رسانی به جانبازان شیمیایی صحبت خواهد شد. هم‌چنین تور مجازی موزه صلح تهران رونمایی خواهد گردید.
زمان: سه‌شنبه 8 تیر 1400، ساعت 11 تا 12.
بر بستر زوم، لینک ورود: https://zoom.us/j/95415605236
حضور در این برنامه برای همه علاقمندان آزاد است. برای شرکت در برنامه، نیازی به ثبت‌نام نیست. برای دانلود پوستر برنامه‌، لطفاً اینجا کلیک کنید.

 

دعوت به همکاری پاره‌وقت – مسوول آی‌تی

it

فراخوان دعوت به همکاری پاره‌وقت – مسوول آی‌تی

 

تا تاریخ 31 خردادtamdid


موزه صلح تهران در راستای تکمیل کادر همکاران خود، از میان جوانان باانگیزه و علاقمند متخصص حوزه آی‌تی، یک نفر را به عنوان مسوول آی‌تی خود می‌پذیرد. این همکاری در قالب قرارداد پاره‌وقت (سه روز در هفته) و بر اساس شرح وظایف مندرج در فایل زیر خواهد بود. علاقمندان می‌توانند رزومه (حداکثر سه صفحه ورد) و نامه درخواست (حداکثر 400 کلمه) خود را تا پایان روز 25 31 خرداد ماه به آدرس ایمیل موزه صلح تهران این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید   ارسال کنند.

ادامه مطلب ...

روز جهانی موزه و میراث فرهنگی 1400

پوستر نشست روز جهانی موزه ها - 1400

موزه صلح تهران در ٤ شاخص، موزه ي برتر خصوصي كشور شد.

مراسم روز جهانی موزه و میراث فرهنگی با شعار «آينده موزه‌ها، بازیابی و تصور دوباره» به صورت آنلاین توسط شورای بين‌المللی موزه‌ها (ايكوم ايران) در تاريخ ٢٨ ارديبهشت ماه ١٤٠٠ برگزار شد.

ادامه مطلب ...

وبینار جایگاه صلح در آموزش عالی کشور

پوستر برنامه جایگاه صلح در آموزش عالی - هفته آموزش

وبینار «جایگاه صلح در آموزش عالی کشور» با همکاری موزه صلح تهران در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
وبینار «جایگاه صلح در آموزش عالی کشور» به مناسبت هفته آموزش در دانشگاه علامه طباطبائی و با همکاری موزه صلح تهران برگزار شد. در این وبینار که با هدف تاکید بر نقش صلح و مطالعات صلح به عنوان یک حوزه آکادمیک برگزار شد، آموزش و پژوهش صلح مورد گفتگو قرار گرفت.

ادامه مطلب ...

نمایشگاه نقاشی «به رنگ صلح»

in the color of peace 

به مناسبت روز جهانی حقوق کودک از تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ نمایشگاه نقاشی مجازی با عنوان «به رنگ صلح» یازدهمین کار مشترک مرکز آموزش کودکان حدیث و موزه صلح تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

در این نمایشگاه نقاشی‌های کودکان ۳ تا ۵ ساله با قرار گرفتن در کنار یکدیگر مفهومی واحد پیدا کرده و تبدیل به یک تابلوی نقاشی بزرگ می‌شود.

بخش اول

 


 

بخش دوم

 

نمایشگاه نقاشی مجازی «به رنگ صلح»

in the color of peaceنمایشگاه نقاشی مجازی با عنوان «به رنگ صلح» یازدهمین کار مشترک مرکز آموزش کودکان حدیث و موزه صلح تهران است. این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی حقوق کودک از تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ در وبسایت موزه صلح تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

در این نمایشگاه نقاشی‌های کودکان ۳ تا ۵ ساله با قرار گرفتن در کنار یکدیگر مفهومی واحد پیدا کرده و تبدیل به یک تابلوی نقاشی بزرگ می‌شود.

۱۰نمایشگاه گذشته که با مفاهیم صلح و دوستی برگزار شده‌اند، مورد استقبال فراوان قرار گرفته و افرادی چون نماینده مقیم سازمان ملل در ایران، نماینده یونیسف در ایران و نمایندگان بنیاد موست ژاپن از آنها بازدید کرده‌اند.

اولین کار مشترک، برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان ایران و ژاپن بود.

همچنین نمایشگاهی از آثار مشترک کودکان ایرانی و بلغاری در دو کشور ایران و بلغارستان به نمایش درامده است.

تاکنون سه اثر نقاشی کودکان مرکز آموزش حدیث در مسابقات نقاشی هیروشیما ژاپن موفق به دریافت رتبه و لوح تقدیر شده است.

 

پیام وزیر امور خارجه به مناسبت سی و سومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

 

بسم الله الرحمن الرحیمFMZarif741399

حملات شیمیایی رژیم بعث عراق علیه نظامیان وغیرنظامیان ایرانی بویژه مردم بی­دفاع شهر سردشت در جریان جنگ تحمیلی که با سکوت مشمئز کننده مجامع بین­المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد همراه بود، لکه سیاهی در تاریخ معاصر است. بدون شک بمباران شیمیایی سردشت یکی از تلخ ترین خاطرات به جا مانده در نزد ایرانیان از هشت سال جنگ تحمیلی و هشتم تیر ماه 1366 یادآور یکی از غمبارترین روزها در تاریخ دفاع مقدس است که تا ابد این لکه ننگ بر پیشانی عاملان و حامیان این جنایت باقی خواهد ماند.

 

به مناسبت روز هشتم تیرماه که در تقویم کشورمان به نام «روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی» نامگذاری شده است، برخود واجب می دانم یاد و خاطره شهدای عزیز شیمیایی کشورمان را گرامی داشته و مراتب همدردی عمیق خود را با خانواده های معظم شهدا و بازماندگان این واقعة جانکاه اعلام کنم. از خداوند متعال برای جانبازان سرافراز شیمیایی کشورمان آرزوی سلامتی و شِفای عاجل دارم و برای ایشان و خانواده­های صبورشان اجر و پاداش الهی مسئلت می کنم.

 

جمهوری اسلامی ایران با توجه به موازین حقوقی، شرعی و اخلاقی مبنی بر منع سلاح های کشتار جمعی، بر سیاست اصولی خود در محکومیت استفاده از سلاح شیمیایی در هر زمان، هر کجا و تحت هر شرایطی تاکید کرده و نابودی کامل ذخایر سلاح های شیمیایی باقیمانده در دست آمریکا، تنها دارنده آن سلاح، و جهانشمولی کنوانسیون سلاح های شیمیایی را گامی اساسی در نیل به جهان عاری از سلاح های کشتار جمعی می داند. از همین رو، ایران بر ضرورت اجرای کامل، متوازن و غیرتبعیض آمیز مفاد کنوانسیون سلاح های شیمیایی اصرار می ورزد.

 

تاسف بار است که اعتیاد دولت ایالات متحده آمریکا به توسل به ابزار غیر انسانی تحریم و تروریسم اقتصادی، موجب بروز مشکلات عدیده ای برای جانبازان شیمیایی کشورمان در تهیه دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز آنها شده است. این اقدام دولت آمریکا برخلاف اصول حقوق بین الملل بشردوستانه و خلاف روح کنوانسیون سلاح های شیمیایی و تعهدات این کشور ذیل کنوانسیون مذکور و نیز اصول حقوق بین الملل است. امیدواریم سازمان منع سلاح های شیمیایی بتواند راه حلی فوری برای مرتفع نمودن موانع مذکور بر سر راه تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز جانبازان شیمیایی ایران بیابد. طرفه آنکه مقامات آمریکایی به عنوان تنها دارنده ذخایر سلاح های شیمیایی امحاء نشده، با پیش کشیدن مباحث انحرافی بی اساس و فریبکارنه، به شکل ریاکارانه ای به دنبال سرپوش نهادن بر عدم پایبندی این کشور به تعهداتش وفق کنوانسیون سلاح های شیمیایی هستند.

 

تجاهل و تغافل مجامع بین المللی و دول عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی در مقابل این قبیل سیاست های ایذایی آمریکا، همانند سکوت سی و یکسال پیش آنها در مقابل حمله ددمنشانه دیکتاتور بعثی مورد حمایت آمریکا به مردم بی پناه سردشت باعث تاسف عمیق است. همچنین، بی مجازاتی جنایتکاران و عدم مسئولیت پذیری حقوقی و اخلاقی مرتکبین حمله شیمیایی و همدستان و حامیان آنها، زمینه ساز تکرار فجایعی مشابه در منطقه خاورمیانه از سوی گروه های افراطی شده است.

 

وزارت امور خارجه با جدیت تمام، پیگیری های لازم در خصوص احقاق حقوق قربانیان سلاح های شیمیایی کشورمان را از مجاری حقوقی و بین المللی تا زمان نیل به نتیجه به عمل خواهد آورد. در مهرماه 1397  همکاران من در وزارت امور خارجه با همکاری دبیرخانه فنی سازمان منع سلاح‎های شیمیایی، دوره بین‎المللی جنبه‌های پزشکی امداد و حفاظت در برابر سلاح‎های شیمیایی را با شرکت متخصصینی از سایر کشورهای جهان برگزار کرده و ضمن نشان دادن پیشرفت و تجربه منحصربفرد پزشکان کشورمان در درمان مجروحان سلاح های شیمیایی، از طریق بازدید میدانی از بیمارستان بقیه الله الاعظم امکان آشنایی شرکت کنندگان خارجی با گوشه ای از مظلومیت و آلام جانبازان شیمیایی تحت مداوا در آن مرکز درمانی را فراهم کردند. همچنین با هماهنگی های بعمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، مشارکت انجمن های غیردولتی جانبازان شیمیایی کشورمان در بیست و سومین کنفرانس دول عضو کنوانسیون سلاح های شمیایی و نیز چهارمین کنفرانس بازنگری کنوانسیون مذکور تسهیل شد و تشکل­های مذکور نیز پیام مظلومیت و شکیبایی مردم صبور سردشت را به جهانیان منعکس کردند. همچنین این وزارتخانه از اعزام هیاتی از راویان و جانبازان شیمیایی موزه صلح ایران به مراسم سالگرد بمباران هیروشیما در مرداد ماه سال جاری در کشور ژاپن استقبال می کند. امیدوارم همانگونه که مردم جهان به خوبی با فاجعه هیروشیما و استفاده از بمب اتم علیه مردم ژاپن آشنا هستند، نسبت به عمق فاجعه سردشت و کاربرد بمب های شیمیایی علیه مردم مظلوم ایران نیز آشنا شوند.

 

امیدوارم جهان با رهایی از سایه شوم تسلیحات کشتار جمعی بتواند از مواهب و خدمات صلح آمیز علم بهره مند شده و کبوتر صلح جای جغد شوم جنگ را بگیرد.

 

به‌ امید جهانی عاری از سلاح کشتار جمعی و نجات بشریت بدست مصلح کل عالم بقیه ا.. الاعظم ارواحنا له الفدا.

 

بیانیه مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW)، در یادبود سی و سومین سالگرد حمله شیمیایی به سردشت

DGofOPCW 

مایه افتخار اینجانب است که امروز مراسم رسمی یادبود و ادای احترام به قربانیان حمله شیمیایی سردشت را مورد خطاب قرار می‌دهم.

از طرف سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، عمیقترین همدردیها را به مردم سردشت اعلام کرده و به آنها اطمینان میدهم که همواره از حمایت ما برخوردار خواهند بود.

در چنین روزی در سال ۱۹۸۷، مردان، زنان و کودکان سردشت در سایه حمله شیمیایی متحمل ترور، درد و رنج شدند.

بسیاری از آنها به آسمان پر کشیدند و بازماندگان برای همیشه درد و بیم جراحات و فقدان عزیزانشان را به همراه خواهند داشت.

امروز بر این امر تأکید میکنیم که وضعیت وحشتناک آن روز هرگز نباید فراموش شود.

با گرامیداشت و یادبود قربانیان، ما نیز تعهد خود در این زمینه را مورد تاکید مجدد قرار میدهیم.

خشم جهانی از میراث حمله سردشت، انگیزه ای فراهم آورد تا تحریم سلاح‌های شیمیایی به صورت کامل، دائم و ماندگار توسعه یابد.

در سال ۱۹۹۷ ممنوعیت مذکور در کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی تحقق یافت. کنوانسیون، ۱۹۳ کشور عضو را متعهد میسازد تا تضمین نمایند هرگز شهروندانشان متحمل درد و رنجی که امروز ما عزادار آن هستیم، نخواهند شد.

بدین مناسبت، اینجانب (بار دیگر) از تمامی کشورها درخواست میکنم تا تعهد خود نسبت به هدف عالیه کنوانسیون مبنی بر ایجاد جهانی کاملا عاری از سلاح‌های شیمیایی را تجدید نمایند.

در این خصوص شهروندان سردشت، تمامی قربانیان و نسل های آتی به گردن ما حق دارند.

 

فرناندو آریاس، مدیر کل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

پیام موزه صلح تهران و انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی به مناسبت سی و سومین سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت

 

«در سی و سومین سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت به احترام دوازده هزار شهروند بی‌گناه که جسم و جانشان از این تصمیم غیرانسانی رنج کشیده و همچنین تمامی قربانیان سلا‌ح‌های شیمیایی سخن می‌گوییم.

بعدازظهر روز هفتم تیر 1366 شهر سردشت بمبارانی را به خود دید که وجدان بشر برای همیشه از تجربه آن جریحه‌دار خواهد ماند.

هدف گرفتن عامدانه جمعیت غیرنظامی و بی‌دفاع در مناطق مسکونی، با قصد تحمیل درد و رنج دائمی از طریق کاربرد سلاحی ممنوعه همزمان با مسموم کردن محیط‌زیست، زخمی آنچنان عمیق بر پیکر انسانیت وارد کرد که حتی گذشت سه دهه برای یافتن مرهمی تسکین‌دهنده کافی نبوده است. وضع تحریم‌های غیرقانونی برای دشوار کردن دسترسی به داروهای ضروری و همه‌گیری کوید-19 نیز نفس را در ریه‌های سوزان جانبازان شیمیایی در هر دم و بازدم سنگین‌تر کرده است.

تک تک آسیب‌‌دیدگان این فاجعه سزاوار آن هستند که توجه و همدلی عمیق‌ دولت و مردم ایران و آزادگان جهان را دریافت کنند. موزه صلح تهران و انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی همچون گذشته یاد شهدای شیمیایی به‌ویژه «شهید غلام هاشمی» راهنمای داوطلب و فعال صلح را که پس از سال‌ها تلاش برای اطلاع‌رسانی در زمینه پیامدهای این گونه از سلاح کشتارجمعی به شهادت رسید، گرامی می‌دارند و با ادای احترام به جانبازان و خانواده‌های آنان، از صاحبان اندیشه در حوزه‌های متفاوت پزشکی، حقوقی، هنری و اجتماعی دعوت می‌کنند تا مردمِ سردشت را در راه دشوار پاسداری از صلح و ارزش‌های انسانی یاری کنند.

تدوین حقوق بشردوستانه پس از فراز و فرودهای فراوان و در ازای بهایی بسیار گزاف به جایگاه کنونی رسیده؛ بنابراین تکرار چنین فجایعی غیر قابل قبول و شرم‌آور است. ما متعهد هستیم به استفاده از ظرفیت کم‌نظیری که سردشت در آموزش کودکان، توانمندسازی جوانان، دعوت از دولت‌ها برای پایبندی به قوانین بین‌المللی و انگیزه بخشیدن به کنشگران با هدف ایستادگی در برابر سرکشی‌های سیاسی دارد

چرا که زمین و ساکنانش بیش از هر زمان دیگری تشنه آرامش هستند.»

 

برای مطالعه پیام آقای دکتر جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران لطفاً اینجا و برای مطالعه پیام آقای فرناندو آریاس، مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی لطفاً اینجا کلیک کنید.

 

 

صلح خوانی، ویژه کودک و نوجوان (3)

به مناسبت روز جهانی کتاب کودک (14 فروردین – 2 اپریل)، کتابی با موضوع صلح و کودک به همت بخش کودک و نوجوان موزه صلح تهران معرفی می شود:

 

کودکان در دنیای ما: فقر و گرسنگی، درگیری های جهانی، نژاد پرستی و تعصب، پناهندگان و مهاجران

نویسنده: لوییس اسپیلزبری Louise Spilsbury  

تصویرگر: حنانه کای Hanane Kay

مترجم: شادی جاجرمی زاده

ویراستار: محمد هادی قوی پیشه

ناشر: طوطی، کتاب کودک و نوجوان انتشارات فاطمی

سال نشر: 1398 چاپ اول

گروه سنی: 10 سال به بالا

درباره ی کتاب:

این روزها کودکان با موضوعاتی مواجه می شوند و خبرهایی را می شنوند که تحلیل آنها برای افکار کوچک شان بسیار دشوار است. این موضوعات آنها را نگران می کند. بزرگسالان می توانند با خواندن کتاب هایی که این موضوعات را به زبانی کودکانه مطرح می کنند، کمک کنند تا زندگی در این جهان برای کودکان آرام تر و شادتر شود و آنان زندگی صلح آمیزتری را تجربه کنند.

مجموعه چهار جلدی "کودکان در دنیای ما" با چهار عنوان فقر و گرسنگی، درگیری های جهانی، نژادپرستی و تعصب، پناهندگان و مهاجران، با زبانی ساده و جذاب کمک می کند کودکان با شرایطی که خودشان یا دیگران در آن قرار دارند بهتر آشنا شده و نحوه مواجهه و رفتار در شرایط دشوار را فراگیرند.

هر یک از این چهار جلد، یکی از موضوعاتی که کودکان بسیاری در جهان با آن درگیر هستند را به خوبی توصیف می کند و به پرسش ها و نگرانی های کودکان درباره ی آن موضوع پاسخ های مناسبی می دهد. هم چنین راه هایی را برای کمک به کودکانی که در این شرایط قرار دارند، پیشنهاد می دهد.

تصاویر رنگی کتاب زیبا، مرتبط با متن و در بعضی موارد فراتر از متن هستند و کودک را به تفکر و تحلیل بیشتر برمی انگیزند.

مجموعه "کودکان در دنیای ما" می تواند برای همه کسانی که در زمینه آموزش و تمرین صلح از دوران کودکی فعالیت می کنند، منابعی بسیار مفید و ارزشمند باشد و خواندن آنها را به همه فعالین حوزه صلح توصیه می کنیم.

درباره نویسنده و تصویرگر مجموعه:

"لوییس اسپیلزبری" از نویسندگان پرکار کتاب‌های کودکان است که تاکنون کتاب‌هایی با موضوعات مختلف علمی، جغرافیا، هنر و تاریخ منتشر کرده است.

"حنانه کای" تصویرگری اهل لبنان است. او پیش از آن‌که به کار مورد علاقه خود، تصویرگری کتاب کودکان، بپردازد طراح گرافیک بوده است. او تاکنون جوایز مختلفی از جمله جایزه‌ی بولونیا در بخش افق‌های تازه را در سال ۲۰۱۶ دریافت کرده است.

صلح خوان: ماندانا کمالی سروستانی

برای خرید اینترنتی این کتاب به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://b2n.ir/tutibooks

صلح خوانی، ویژه کودک و نوجوان (2)

روباهی به نام پکس

روباهی به نام پکس

نویسنده: سارا پنی پِکر

مترجم: بهرنگ خسروی

ناشر: پرتقال

محل نشر: تهران

تاریخ نشر: 1397

موضوع: همزیستی مسالمت‌آمیز بین حیوان و انسان

درباره کتاب:

کتاب «روباهی به نام پکس» نوشته سارا پِنی پِکر است. این نویسنده علاوه بر نویسندگی، به‌عنوان یک فعال اجتماعی در حوزه خواندن و نوشتن و سوادآموزی فعالیت دارد.

این کتاب برای گروه سنی نوجوان و افراد بالای 12 سال، داستانِ جذاب و پرکششی دارد. داستان با صحنه جدایی پیتر از روباهش پکس شروع می‌شود و مخاطب را از همان اول در جریان دوستی بین یک انسان و حیوان قرار می‌دهد. اما در ادامه می‌بینیم که جنگ، سرنوشت این دوستی را تغییر می‌دهد. چون پدر پیتر برای حضور در جنگ، در ارتش ثبت‌نام کرده، او مجبور است به نزد پدربزرگش برود؛ اما بدون روباهش. برای همین او را در جنگل رها می‌کند.

در ادامه داستان ما شاهد تلاش پیتر و خارج شدن او از خانه پدربزرگ برای پیدا کردن روباهش هستیم. در این میان نیز، پکس با شرایط و موقعیت متفاوتی مواجه می‌شود و برای اولین بار زندگی در حیات وحش را تجربه می‌کند. بخش‌هایی از رمان از زبان روباه روایت می‌شود که این انتخاب راوی، باعث نزدیکی مخاطب به یک حیوان به‌عنوان روایت‌کننده قصه می‌شود.

چرا خواندن کتاب «روباهی به نام پکس» را پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب «روباهی به نام پکس» داستانی است درباره‌ مفاهیم عمیقی مثل دوستی بین انسان و حیوان، اهمیت و ترویج صلح در موقعیت‌هایی که خشونت وجود دارد، پیوند انسان با طبیعت، جنگ و مشکلات ناشی از آن و نهایتا حق آزادی برای همه‌ موجودات. از طرفی دیگر، ما در پایان این رمان شاهد بلوغ فکری و تحول پیتر به‌عنوان یک نوجوان هستیم. رویارویی با موقعیت‌های جدید و آشنا شدن با افراد مختلف، چنین تغییر عمیق روحی را برای نوجوانِ داستان رقم می‌زند.

صلح‌خوان: فاطمه بهروزفخر

برای خرید اینترنتی این کتاب به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://b2n.ir/porteghaal

صلح خوانی، ویژه کودک و نوجوان (1)

صلح خوانی، گفت و گو با دخترهایم

گفتگو با دخترهایم درباره عدم خشونت

نویسنده: ژاک سِمُلَن

مترجم:مهدی ضرغامیان

ناشر: آفرینگان

محل نشر: تهران

تاریخ نشر: 1395

موضوع: عدم خشونت

گفتگوی پدری ‌‌با دخترانش دربارۀ " عدم خشونت " است. خشونت واژه‌ای آشناست که با اشکال گوناگون آن، هر روزدر کوچه و خیابان، مدرسه، دانشگاه ، رسانه، محل کار، و حتی خانه شاهد آن هستیم و گاهی هم درگیر آن می‌شویم! خشونت‌هایی که گاه همچون محرک عمل می کنند و پاسخی صحیح با کمترین هزینه و آسیب را می طلبند.

اگر خشونت یک کُنش است، بهترین راه مقابله با آن چیست؟ اگر " عدم خشونت " یک راه‌کار بشمار می‌آید، چگونه راه کاریست؟ یک رفتار کنشگراست، یا دست روی دست گذاشتن و انفعال؟

ژاک سِمُلِن ، تاریخ‌دان ، روانشناس و فعال سیاسی فرانسوی؛ به زبان ساده و روان و به شکل گفتگو و پرسش و پاسخی که میان راوی و دخترهایش شکل می گیرد، ازعدم خشونت می گوید. او با آوردن شاهد مثال‌هایی از سرتاسر دنیا و ازجنبش‌های عدم خشونتی که در دهه‌های گذشته تا به امروز، جهان شاهد آن بوده است، معنا و راه‌کارهای "عدم خشونت" را بازگو می‌کند. کتاب گفتگوی پدری با دخترانش است، اما پیام و گفتارش می‌تواند برای دختر و پسر، و همه گروه های سنی قابل تأمل باشد.

صلح خوان: فرحناز عطاریان

برای خرید اینترنتی این کتاب به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://b2n.ir/fidibio

گزارش برگزاری رویداد «شبیه‌سازی گزارشگری صلح»

 خبرنگاری صلح

 رویداد «شبیه‌سازی گزارشگری صلح» با هدف آموزش چگونگی نگاه به رویدادهای مخاصمانه و نحوه‌ی گزارش با پرهیز از جبهه‌گیری و دامن‌زدن به آتش اختلافات، با همکاری موزه صلح تهران، انجمن گزارشگران صلح و کمیته صلح و رسانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 27 و 28 آذر 1398، در موزه صلح تهران برگزار شد.

                                                                                                                                         

روز ابتدایی این رویداد با بازدید از موزه صلح تهران به روایتگری آقای محمدرضا تقی پور مقدم رئیس موزه صلح تهران و آقای اسدالله محمدی جانباز شیمیایی و راوی داوطلب موزه آغاز شد.

در بخش بعدی کارگاه، مبانی و اصول گزارشگری با تدریس آقای حامد شفیعی، روزنامه‌نگار و عضو هیئت مدیره انجمن گزارشگران صلح، برگزار شد. در این بخش به شرکت‌کنندگان مفاهیمی همچون تفاوت میان خبر و گزارش، چگونگی نگارش هر یک و اقسام مختلف خبرنگاری و گزارشگری آموزش داده شد.

سپس آقای علی شاکر، مدیرمسئول روزنامه همشهری جوان، اصول گزارشگری صلح را با تکیه بر نکاتی که گزارشگر با استفاده از آن‌ها می‌تواند از ارائۀ اخبار جهت‌دار و مغرضانه جلوگیری کند و خبری را به مخاطب برساند که ‌در آن حقیقت بدون سوگیری و تشدید حالت نوشته شده، بیان داشتند.

 

روز دوم کارگاه با ارائۀ آقای محمد دیباجی، مدیر حقوق بین‌الملل بشردوستانۀ کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در تهران با عنوان اصول و قواعد حقوق بشردوستانه آغاز شد. مواردی نظیر تعریف مخاصمات مسلحانه، حقوق حاکم برآن، تفاوت حقوق بشردوستانه و حقوق بشر، لزوم حمایت از غیرنظامیان و عدم حمله به مکان‌های غیرنظامی، حمایت از خبرنگاران و نقش کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در نظارت بر رعایت حقوق مخاصمات مسلحانه، مطرح شد.

در قسمت دوم برنامه، شرکت‌کنندگان از سخنرانی جناب آقای محسن روحی صفت، معاون پیشین دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امورخارجه بهره گرفتند. در این بخش درخصوص تاریخ سیاسی افغانستان و تغییر و تحولات آن، اشغال افغانستان توسط نیروهای شوروی، کنترل قسمت‌هایی از افغانستان توسط طالبان و اعلام حکومت آنها، اشغال این کشور توسط نیروهای آمریکایی و روند و بازیگران مذاکرات صلح با طالبان مورد بحث قرار گرفت.

بخش پایانی، شبیه سازی گزارشگری صلح با موضوع مذاکرات صلح افغانستان بود. شرکت کنندگان به گروه‌های مختلف تقسیم شدند و با توجه به مباحثی که در طی دور روز کارگاه فراگرفته بودند، و نکاتی که در خصوص وضعیت پسا انتخاباتی افغانستان در اختیار آنان گذاشته شد، گزارشی تهیه کردند.

پس‌از اتمام گزارش‌نویسی گروه‌ها، نماینده هر گروه گزارش خود را در برابر جمع قرائت کرده و آقای حامد شفیعی، مدرس روز نخست کم و کاستی و نکات حائز اهمیت هر گزارش را عنوان کردند.

 

در پایان به شرکت کنندگان گواهی دو زبانه از سوی سه نهاد برگزارکننده اعطا شد.

 

 

 

رویداد «شبیه‌سازی گزارشگری صلح» با هدف آموزش چگونگی نگاه به رویدادهای مخاصمانه و نحوه‌ی گزارش با پرهیز از جبهه‌گیری و دامن‌زدن به آتش اختلافات، با همکاری موزه صلح تهران، انجمن گزارشگران صلح و کمیته صلح و رسانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 27 و 28 آذر 1398، در موزه صلح تهران برگزار شد.

روز ابتدایی این رویداد با بازدید از موزه صلح تهران به روایتگری آقای محمدرضا تقی پور مقدم رئیس موزه صلح تهران و آقای اسدالله محمدی جانباز شیمیایی و راوی داوطلب موزه آغاز شد.

در بخش بعدی کارگاه، مبانی و اصول گزارشگری با تدریس آقای حامد شفیعی، روزنامه‌نگار و عضو هیئت مدیره انجمن گزارشگران صلح، برگزار شد. در این بخش به شرکت‌کنندگان مفاهیمی همچون تفاوت میان خبر و گزارش، چگونگی نگارش هر یک و اقسام مختلف خبرنگاری و گزارشگری آموزش داده شد.

سپس آقای علی شاکر، مدیرمسئول روزنامه همشهری جوان، اصول گزارشگری صلح را با تکیه بر نکاتی که گزارشگر با استفاده از آن‌ها می‌تواند از ارائۀ اخبار جهت‌دار و مغرضانه جلوگیری کند و خبری را به مخاطب برساند که ‌در آن حقیقت بدون سوگیری و تشدید حالت نوشته شده، بیان داشتند.

روز دوم کارگاه با ارائۀ آقای محمد دیباجی، مدیر حقوق بین‌الملل بشردوستانۀ کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در تهران با عنوان اصول و قواعد حقوق بشردوستانه آغاز شد. مواردی نظیر تعریف مخاصمات مسلحانه، حقوق حاکم برآن، تفاوت حقوق بشردوستانه و حقوق بشر، لزوم حمایت از غیرنظامیان و عدم حمله به مکان‌های غیرنظامی، حمایت از خبرنگاران و نقش کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در نظارت بر رعایت حقوق مخاصمات مسلحانه، مطرح شد.

در قسمت دوم برنامه، شرکت‌کنندگان از سخنرانی جناب آقای محسن روحی صفت، معاون پیشین دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امورخارجه بهره گرفتند. در این بخش درخصوص تاریخ سیاسی افغانستان و تغییر و تحولات آن، اشغال افغانستان توسط نیروهای شوروی، کنترل قسمت‌هایی از افغانستان توسط طالبان و اعلام حکومت آنها، اشغال این کشور توسط نیروهای آمریکایی و روند و بازیگران مذاکرات صلح با طالبان مورد بحث قرار گرفت.

بخش پایانی، شبیه سازی گزارشگری صلح با موضوع مذاکرات صلح افغانستان بود. شرکت کنندگان به گروه‌های مختلف تقسیم شدند و با توجه به مباحثی که در طی دور روز کارگاه فراگرفته بودند، و نکاتی که در خصوص وضعیت پسا انتخاباتی افغانستان در اختیار آنان گذاشته شد، گزارشی تهیه کردند.

پس‌از اتمام گزارش‌نویسی گروه‌ها، نماینده هر گروه گزارش خود را در برابر جمع قرائت کرده و آقای حامد شفیعی، مدرس روز نخست کم و کاستی و نکات حائز اهمیت هر گزارش را عنوان کردند.

در پایان به شرکت کنندگان گواهی دو زبانه از سوی سه نهاد برگزارکننده اعطا شد.

نتایج نهایی مسابقه نقاشی شهر صلح آمیز اعلام شد

پیرو خبر ارسال شده از سوی دبیرخانه ژاپنی سازمان شهرداران صلح، 5 کودک ایرانی در مسابقه ی بین المللی نقاشی شهر صلح آمیز مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در این مسابقه 21 کشور از سراسر دنیا شرکت کردند و داوران بین المللی پس از بررسی تمامی آثار ارسال شده به دبیرخانه ژاپن، آثار منتخب خود را اعلام کردند.

 

نتایج کشور ایران:

رده سنی 11 تا 15 سال:

ایلیا افشارمند (تهران)، مقام اول

شعرا تیمورنژاد (چالوس)، مقام سوم

آناهیتا افشاری توانا (همدان)، مقام سوم

 

رده سنی 6 تا 10 سال:

کیانا بردبار (شیراز)، مقام اول

نیایش آقایاری (تهران)، مقام سوم

 

جایزه ی رئیس سازمان شهرداران صلح:

کیانا بردبار (شیراز) - 10 ساله

 

این افتخار بزرگ را به هم میهنان عزیزمان تبریک عرض می کنیم.

به امید موفقیت تمامی کودکان ایرانی

  

رويداد شبیه سازي گزارشگری صلح

 

موزه صلح تهران با همکاری انجمن گزارشگران صلح و كميته صلح و رسانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران برگزار می کند:

خبرنگاری صلح

  

"رويداد شبیه سازي گزارشگری صلح" 

 

موضوع شبيه سازي: مذاکرات صلح افغانستان

 

در اين كارگاه ابتدا اصول گزارشگری را ياد مي گيريم، سپس از فوت و فن گزارشگري صلح سر در مي آوريم؛ پس از آن قواعد حقوق بشر دوستانه را براي نوشتن يك خبر اصولي دوره مي كنيم. 

داستان مذاكرات صلح افغانستان را مي شنويم و در پايان تمام دانسته هاي خود را روي كاغذ پياده مي كنيم و گزارش صلح مي نويسيم!

 

زمان: ۲۷ و ۲۸ آذرماه، از ساعت ١٠ الي ١٧ 

مكان: موزه صلح تهران

 

مباحث روز اول کارگاه:

تور بازدید از موزه صلح تهران

 

مبانی و اصول گزارشگری

مدرس: جناب آقای حامد شفیعی، عضو هیات مدیره‌ی انجمن گزارشگران صلح، روزنامه نگار.

 

اصول گزارشگری صلح

مدرس: جناب آقای علی شاکر، پژوهشگر رسانه و صلح.

 

مباحث روز دوم کارگاه:

قواعد حقوق بشردوستانه

مدرس: جناب آقای محمد دیباجی، مدیر حقوق بین الملل بشردوستانه کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران

 

شرح مذاکرات صلح افغانستان (به عنوان یک خبر برای تهیه‌ی گزارش بخش بعدی برنامه)

مدرس: جناب آقای محسن روحی صفت، معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه

 

شبیه سازی گزارشگری صلح

در این بخش شرکت کنندگان به گروه‌های سه نفره تقسیم میشوند تا با توجه به اصول خبرنگاری صلح که در روز قبل فرا گرفته‌اند، گزارش و خبری در خصوص مذاکرات صلح افغانستان تهیه کنند.

 

با ارائه گواهی معتبر دو زبانه از سوی نهادهای برگزارکننده

 

لطفا جهت ثبت نام، هزینه شرکت دركارگاه به مبلغ ٧٠ هزار تومان به شماره كارت ٥٠٤٧٠٦١٠٤٣٤٣٢٦٨٧ به نام مهدی باقرنژاد واريز گردد.

 

سپس مشخصات فردی(به انگلیسی و فارسی)، شماره تماس و فیش واریزی را به ایمیل  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  ارسال نماييد.

 

جهت دريافت اطلاعات بيشتر با شماره تماس ٦٦٧٣١٠٧٦ تماس بگیرید.

 

 

نتایج مرحله اول فراخوان بین‌المللی شهر صلح آمیز 2019

نتایج مرحله ی اول فراخوان بین‌المللی نقاشی شهر صلح آمیز سال 2019 اعلام شد.

پیرو فراخوان منتشر شده، آثار بسیاری از سراسر ایران به دبیرخانه ایرانی سازمان شهرداران صلح ارسال شد.

با توجه به محدودیت ظرفیت ارسال آثار به دبیرخانه ژاپن، تیم متشکل از داوران متخصص هنری تمامی آثار را بررسی نمودند و در پایان آثاری که دارای خلاقیت و نوآوری بوده و اصول نقاشی در آن رعایت شده بود، انتخاب گردید.

از هر شهر عضو سازمان شهرداران صلح در ایران، امکان ارسال حداکثر 5 اثر برای رده سنی 6 تا 10 سال، و حداکثر 5 اثر از رده سنی 11 تا 15 سال، به دبیرخانه ژاپنی سازمان شهرداران صلح بود.

شایان ذکر است که در مرحله پایانی تمامی آثار ایران و جهان مورد بررسی داوران بین‌المللی قرار خواهد گرفت و نام برگزیدگان طی دو ماه آینده از طریق سایت سازمان شهرداران صلح ژاپن و موزه صلح تهران اعلام خواهد شد.

 

اسامی افرادی که در مرحله‌ی اول اثر آنان به دبیرخانه ژاپنی سازمان شهرداران صلح ارسال شده است:

 

گروه سنی 6 تا 10 سال:

اصفهان: علی نصر، بهار زمانی، زینب سجادی‌فر

البرز: نیکا خزردوست، آروشا فولادوند، پریسا علیزاده، سمیرا حسینی، نرنج عبدوی

شیراز: امیرعلی عباسی، دینا شیروانی، کیانا بردبار، شیرین کریمی

بوشهر: آرشام پیش بین

تبریز: آیلین فاطمی، رها تیموری

تهران: آناهیتا مردانی، نیایش آقایاری، اورامان مرادی، رائین شکری، سارا آبای فینی

جهرم: آیلین حق بین

چالوس: هلیا سیدی پور، رایا رشیدی

دزفول: نیایش ادیب مهر

کرمانشاه: مریم ناز نجفی، مهراوه نجفی

قم: معصومه سادات روحانی

مشهد: پارسا کلالی

نجف آباد: عسل امامی، بردیا امینی، فاطمه ابوترابی، مریم شابندری، نرگس نوروزی

نوشهر: کیارش بالی لاشکی

همدان: آترین افشاری توانا

 

گروه سنی 11 تا 15 سال:

اصفهان: فاطمه ابراهیم زاده، سارینا شاهی مرادی

البرز: بهار قلعه جویی، سارینا حکیمی، ملینا رضایی

شیراز: فاطمیا پاردسوبی، مریم پرچمی، نیلوفر طاهریان فرد، زهرا استوار

تبریز: بهارک تاجر اردبیلی

تهران: علی صلحی، هلیا عبدالهی نژاد، ایلیا افشارمند، کیانا محمدی نژاد، حمیدرضا سیفی

بابل: نگار مهدی نیا

چالوس: علی مطهری، ایلیا علی اکبری، نغمه فاطری، شعرا تیمورنژاد، طاهره محمد حسینی

خوزستان: آناهید آموزش

دزفول: مهران ظهرابی

همدان: آناهیتا افشاری توانا

 

اعلام نتایج اولیه ی مسابقه بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز 2019» در هفته اول آذر ماه

قابل توجه شرکت کنندگان گرامی مسابقه بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز 2019»

با توجه به اینکه مهلت شرکت در این مسابقه تا 10 آبان ماه توسط دبیرخانه ژاپنی شهرداران صلح تمدید شده است، متعاقبا اعلام نتایج نیز به هفته های بعد از اتمام مهلت ارسال آثار موکول میشود.

بنابراین لطفا برای اطلاع از نتیجه ی مرحله ی اول این مسابقه، هفته اول آذر ماه به سایت موزه صلح تهران مراجعه فرمایید.

 

تاريخ ارسال آثار براي فراخوان نقاشي شهر صلح آميز تمديد شد

تاريخ ارسال آثار براي فراخوان نقاشي شهر صلح آميز تمديد شد.

مهلت ارسال آثار: 10 آبان ماه 1398

شرایط شرکت در فراخوان:

- شرکت کنندگان در دو رده سنی" 6-10 سال" و"11- 15 سال" باشند.

- نقاشی، مرتبط با موضوع و ترجیحاً در سایز B4 (257mm*364mm) باشد.

- اسکن نقاشی ها تا تاریخ 28 شهریور 1398 به آدرس ایمیل دبیرخانه ایرانی سازمان شهرداران صلح (واقع در موزه صلح تهران)  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  ارسال گردد. لازم به ذکر است که از پذیرفتن آثار، بعد از مدت تعیین شده معذوریم.

- جهت ثبت نام فرم اطلاعات را از اینجا بارگذاری نمایید، ترجیحا به زبان انگلیسی آن را تکمیل نموده و به ایمیل فوق ارسال کنید.

از پذیرفتن آثاری که مشخصات کامل شرکت کننده را نداشته باشند، معذوریم.

-در صورت دریافت ایمیل شما، برای شما تاییدیه ی دریافت ارسال خواهد شد.

- آثار ابتدا توسط دبیرخانه ایرانی مورد داوری قرار می گیرد و برای دبیرخانه ژاپنی ارسال خواهد شد. سپس در مرحله پایانی داوران بین المللی نتیجه ی آثار انتخاب شده را از سراسر دنیا اعلام می کنند.

* کلیه آثار ارسالی همانند سال پیش در سایت موزه مجازی هنر کودک بارگذاری خواهد شد.

 

کارگاه آموزش مفهوم صلح در موسسه رعدالغدیر برگزار شد

     

روز پنجشنبه ۳ مهرماه ۹۸ به مناسبت روز جهانی صلح، کارگاه آموزشی صلح با هدف آموزش حقوق شهروندی و  با محوریت صلح با خویشتن، پذیرش  و تفهیم تفاوت ناتوانی و توانایی‌های متفاوت با همکاری موسسه‌ی مربیان صلح و موزه صلح تهران در موسسه نیکوکاری رعدالغدیر برگزار شد.
در بخش اول مددجویان به معارفه خود پرداخته و علایق و احساسات خود را با دوستانشان سهیم شدند و در همین بین تلاش کردند تا به کشف تفاوت‌ها و شباهت‌های خود با دوستانشان بپردازند
.

در بخش دوم مفاهیم “صلح درونی با خویشتن” و “درک لحظه‌ی اکنون” با زبانی رسا برای مددجویان تشریح شد
.
در ادامه به منظور تفکیک و تمییز ناتوانی و توانایی‌های متفاوت، مربیان کارگاه با طرح این پرسش که تفاوت فرد دارای معلولیت و فرد ناتوان در چیست؟ با مشارکت فعال مددجویان در بحث، به بیان خصوصیات افراد ناتوان و افرادی با توانایی‌های متفاوت پرداختند
.
به منظور تعامل هر چه بیشتر مددجویان با یکدیگر در کارگاه، مربیان با توزیع برگه‌هایی اقدام به نظرسنجی گروهی در خصوص جنبه‌های رفتاری مثبت و منفی افراد نمودند
.

در ادامه به جمع‌بندی انواع رفتارهای اطرافیان در برخورد با افراد دارای معلولیت پرداخته شد و رفتارهایی مانند، بی‌تفاوتی، ترحم، حمایت، عدم درک، عذرخواهی و… مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
در خاتمه کارگاه نیز با مشارکت مددجویان حاضر در کارگاه و به منظور آموزش حقوق شهروندی و درک هر چه بهتر رفتارهای مناسب در مواجهه با افراد دارای معلولیت و بر اساس سناریوهای تدوین شده توسط تسهیلگران، نمایشی توسط مددجویان اجرا و مددجویان به ایفای نقش پرداختند
.

آئین گرامیداشت روز جهانی صلح برگزار شد

      

     

آئین گرامیداشت روز جهانی صلح در روز شنبه 30 شهریور ماه، از ساعت 17 تا 19در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، توسط کمیسیون ملی یونسکو، موزه صلح تهران، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، کمیته ملی موزه‌های ایران(ایکوم) و انجمن علمی مطالعات صلح ایران برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، ابتدا دکتر علی‌اصغر جعفری مدیر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن خوش‌آمدگویی اظهار داشت: در آستانه‌ی هفته‌ی دفاع مقدس هستیم و ۸ سال ایستادیم و مقاومت کردیم. در تاریخ ثابت کردیم جنگ طلب نیستیم و هیچ تهاجمی از سوی ما به طرف همسایگان اتفاق نیفتاده است.

پس از ایشان، بیانیه‌ی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمد‌جواد ظریف از سوی دکتر رضا نجفی مدیرکل صلح و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه قرائت شد. در این پیام آمده است که: ترديدي نيست صلح واژه مقدسي است كه بشريت همواره در طلب آن بوده و يك آرمان مشترک جهاني محسوب مي‌شود. واقعیت این است که هدف صلح تنها فقدان جنگ نيست، بلكه احساس عدالت، برابري و امنيت است.

سپس دکتر ماریا دوتسنکو و آقای محمد رجایی مقدم رئیس و معاون مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران بیانیه‌ی دبیر‌‌کل سازمان ملل متحد را در خصوص روز جهانی صلح قرائت نمودند. در این بیانیه عنوان شد که صلح به معنای تاب‌آوری و جوامعی پایدار، جایی است که در آن همه از آزادی‌های اساسی بهره‌مند هستند و می‌توانند به جای تلاش برای دست‌یابی به نیازهای اولیه زندگی، از آزادی‌های اساسی بهره ببرند.

در ادامه دکتر پیروز حناچی شهردار تهران ابیاتی از اسکندرنامه را در خصوص صلح قرائت کرده و تاکید نمود که جنگ موضوعی نیست که باعث افتخار باشد و هیچ جنگی آبادانی ندارد اما جنگ ها در طول تاریخ به بهانه های مختلف اتفاق افتادند و در مقابل جنگ طلبان کسانی هستند که برای صلح تلاش می کنند.

سپس دکتر حجت الله ایوبی رئیس کمیسیون ملی یونسکو بر صلح دوستی مردم ایران در طول تاریخ اشاره کرده و بیان داشت: متاسفانه پس از جنگ جهانی دوم شاید تقریبا هیچ روزگاری چنین وضعیتی را نداشتیم و امروز جهان خود را در آستانه یک خطر و یک تهدید بزرگ برای صلح می بیند .به همین دلیل خوشحالیم که امسال روز جهانی صلح را باشکوه تر برگزار می‌کنیم.

دکتر عامری رئیس مجمع جهانی صلح اسلامی نیز در سخنان خود بر صلح عادله به عنوان یک اصل جهان شمول تاکید کردند.

در ادامه از دانشجویان خارجی مقیم ایران که در مسابقه بین‌المللی همدل نامه‌هایی در وصف صلح جهانی نگاشته بودند، تقدیر بعمل آمد. همچنین در این مراسم از کبوترهای سفالی صلح نیز به عنوان نماد صلح رونمایی شد و به سفیران و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و فعالان صلح داخلی تقدیم شد.

سپس فیلم برگزیده‌ی جشنواره‌ی صلح یونسکو به نمایش درآمد و در ادامه بیانیه‌ی برگزارکنندگان نشست توسط آقای اسدالله محمدی جانباز شیمیایی و راوی موزه صلح تهران مورد قرائت قرار گرفت.

در پایان ارکستر صد نفره‌ی دانش آموزان به رهبری استاد نظر سرود صلح را اجرا نمودند و خوشنویسان ابیات صلح آمیز مولانا را به مرکب آغشتند.

در حاشیه ی نشست نمایشگاه نقاشی کودکان سردشت با عنوان «راویان کوچک» و درخت آرزوهای صلح آمیز مردم ایران به نمایش گذاشته شد.

برای خواندن بیانیه‌ی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمد‌جواد ظریف بر روی اینجا کلیک کنید.

برای خواندن بیانیه‌ی دبیر‌‌کل سازمان ملل متحد در خصوص روز جهانی صلح بر روی اینجا کلیک کنید.

برای خواندن بیانیه‌ی برگزارکنندگان نشست ««آئین گرامیداشت روز جهانی صلح» بر روی اینجا کلیک کنید.

 

آئین گرامیداشت روز جهانی صلح

 

موزه صلح تهران به مناسبت روز جهانی صلح (21 سپتامبر- 30 شهریور) همه ساله مراسمی را برای گرامیداشت این روز برگزار می‌نماید.

 

امسال نیز با همکاری کمیسیون ملی یونسکو، شورای بین‌المللی موزه‌ها در ایران (ایکوم)، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران و انجمن مطالعات صلح ایران در روز شنبه 30 شهریور ماه از ساعت 17 تا 19 در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سالن خلیج فارس مراسم گرامیداشت روز جهانی صلح برگزار خواهد شد.

 

شرکت در این مراسم برای عموم آزاد می باشد.

فراخوان مسابقه بین المللی نقاشی "شهر صلح آمیز" 2019

دبیرخانه ایرانی سازمان شهرداران صلح برگزار می کند:

مسابقه بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز» 2019

این سازمان با هدف آموزش صلح و افزایش سطح آگاهی کودکان از موضوع صلح و مدارا برای دومین سال متمادی، اقدام به ارسال فراخوانی با موضوع «شهر صلح آمیز» کرده است.

شرایط شرکت در فراخوان:

- شرکت کنندگان در دو رده سنی"  6-10 سال " و" 11- 15 سال" باشند.

- نقاشی، مرتبط با موضوع و ترجیحاً در سایز B4 (257mm*364mm) باشد.

- اسکن نقاشی ها تا تاریخ 28 شهریور 1398 به آدرس ایمیل دبیرخانه ایرانی سازمان شهرداران صلح (واقع در موزه صلح تهران)  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال گردد. لازم به ذکر است که از پذیرفتن آثار، بعد از مدت تعیین شده معذوریم.

- جهت ثبت نام فرم اطلاعات را از اینجا بارگذاری نمایید، ترجیحا به زبان انگلیسی آن را تکمیل نموده و به ایمیل فوق ارسال کنید.

از پذیرفتن آثاری که مشخصات کامل شرکت کننده را نداشته باشند، معذوریم.

-در صورت دریافت ایمیل شما، برای شما تاییدیه ی دریافت ارسال خواهد شد.

- آثار ابتدا توسط دبیرخانه ایرانی مورد داوری قرار می گیرد و برای دبیرخانه ژاپنی ارسال خواهد شد. سپس در مرحله پایانی داوران بین المللی نتیجه ی آثار انتخاب شده را از سراسر دنیا اعلام می کنند.

* کلیه آثار ارسالی همانند سال پیش در سایت موزه مجازی هنر کودک بارگذاری خواهد شد.

 

مراسم رونمايي از كتاب «جنگ تمام شد» و تقدير از شركت كنندگان مسابقه بين المللي نقاشي «شهر صلح آميز ٢٠١٨»

اين برنامه با همكاري بخش كودك موزه صلح تهران، دبيرخانه ايراني شهرداران صلح، نشر ايران بان و موزه مجازي هنر كودك روز چهارشنبه ١٣ شهريور ماه ١٣٩٨ از ساعت ١٤:٣٠ الي ١٦:٣٠ در موزه صلح تهران برگزار خواهد شد.

نويسنده كتاب جنگ تمام شد، تلاش برای برقراری صلح را از زبان کودکی روایت کرده که مادرش در کارخانه مهمات‌سازی کار می‌کند و پدرش در مرزهای بیگانه مشغول جنگ است.

 

در اين برنامه از شركت كنندگان مسابقه بين المللي نقاشي "شهر صلح آميز ٢٠١٨" كه توسط سازمان شهرداران صلح ژاپن برگزار شد نيز تقدير بعمل خواهد آمد.

دوره آموزشی ارتباطات صلح‌آمیز برگزار شد

تصویر کوچک خبر دوره باغ آذریدفتر توسعه محله باغ آذري با همكاري موزه صلح تهران در راستاي اجراي طرح ارتقاء كيفيت عملكردي پارك ميثاق به منظور افزايش حضور پذيري ساكنين و به دنبال آن افزایش تعاملات اجتماعي ساكنين از طريق فعاليت هاي گروهي و مشاركتي در اين فضاي سبز اقدام به برگزاري دوره آموزشي با عنوان ارتباطات صلح آميز كرد.

هدف از برگزاري اين دوره آشنايي مخاطبين با مفاهيمي چون صلح، خشونت و اصول گفتگو در روابط صلح آميز بوده است. این دوره طی چهار جلسه در تير ماه ١٣٩٨ در سراي محله باغ آذري برگزار شد.

ادامه مطلب ...

برگزاری نمایشگاه نقاشی راویان کوچک در تهران

راویان کوچکراویان کوچک، یکی از پروژه‌های بخش کودک موزه صلح تهران است. در این نمایشگاه کودکان دو شهر سردشت و تهران باورهای خود را از شهرشان به تصویر کشیده‌اند.

 

اين نمايشگاه از ٢٦ تا ٢٨ تيرماه در فرهنگسراي ارسباران برگزار مي‌شود.

 آئين افتتاحيه:

چهارشنبه، ٢٦ تیر ماه ١٣٩٨ (July 17th, 2019)، ساعت ١٦ تا ١٨

مكان: سیدخندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران، گالری شماره ١

 

 

دورهمی دوخت انگشتک‌های نمدی

Stop Phubbingروز یکشنبه 23 تیرماه 1398، برنامه ما_بی_موبایل (Stop_Phubbing) در موزه صلح تهران برگزار شد.

فابینگ یعنی فرد به جای توجه به شخص دیگر و گفت‌وگو با او به کار با موبایلش می‌پردازد و مدام در حال چک کردن گوشی خود و بی‌توجهی به دیگری است.

 

امروزه درعصری زندگی می‌کنیم که تکنولوژی تاثیرزیادی درزندگی روزمره دارد و نقش اساسی تلفن‌های همراه هوشمند را نمی‌توان انکار کرد. آمار استفاده روزانه از گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد 26 درصد از تمام دارندگان موبایل‌ها، روزانه بیشتر از 7 ساعت از گوشی خود استفاده می‌کنند و 150 بار در روز به تلفن دستی‌شان سرک می کشند که معادل هر پنج دقیقه می باشد. به همین خاطر، شاید بد نباشد ساعاتی از روز را بدون تلفن دستی بگذرانیم. 

ادامه مطلب ...

دومین رالی صلح تهران-سردشت برگزار شد

IMG 20190715 124203 525دومین رالی اتومبیلرانی صلح تهران - سردشت به منظور گرامیداشت و احترام به قربانیان کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی و شیمیایی و توسعه فرهنگ دوستی و ترویج گردشگری صلح، در روزهای 6 و 7 تیرماه 1398 در مسیر تهران تا سردشت با شرکت 40 اتومبیل و 130 نفر از اعضای خانواده موزه صلح تهران به‌ویژه جانبازان شیمیایی و خانواده‌های آنان برگزار شد.

این رالی با مشارکت انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی و موزه صلح تهران با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، بنیاد شهید و امور ایثارگران و انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت انجام گرفت.

ادامه مطلب ...

نمایشگاه نقاشی راویان کوچک در سردشت

راویان کوچک-سردشتاعضای بخش کودک موزه صلح تهران از تاریخ 31 اردیبهشت تا 3 خرداد 1398 طی سفری به شهرستان سردشت کارگاه قصه‌گویی، روایت و نقاشی را در دو مدرسه دخترانه کوثر و پسرانه انقلاب برگزار کردند.

در این سفر، اعضای بخش کودک جهت برگزاری این نمایشگاه ملاقات‌هایی با ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سردشت، جناب آقای صلاح الدین امیری، شهردار سردشت، جناب آقای کامل رسولی، سرکار خانم ستاره فتاح‌پور عضو دو دوره چهارم و پنجم و رئیس سابق پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سردشت، سرکار خانم سمیه عباسی عضو دوره پنجم شورای اسلامی شهر ، جناب آقای نجم الدین سمیعی ریاست آموزش و پرورش سردشت و همچنین جناب آقای صالح عزیزپور عضو هیئت مدیره انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت داشتند.

ادامه مطلب ...

کارگاه آموزشی «صلح در شمار آید» در موزه صلح تهران برگزار شد

PC-عکس کوچکروز سه شنبه مورخ 11 تیر 1398 کارگاه آموزشی «صلح در شمار آید» با حضور 17 تن از علاقه‌مندان  این حوزه از 9 صبح لغایت 5 عصر برگزار شد. کارگاه با معرفی و آشنایی شرکت‌کنندگان با یکدیگر آغاز شد و طی 4 بخش اصلی کارگاه، شرکت‌کنندگان با انجام فعالیت‌های گروهی به یادگیری مفاهیم صلح، خشونت، رفتارها و مذاکرات بدون خشونت و راهکارهای مقابله با خشونت درنهادهای بنیادین جامعه نظیر خانواده، جوامع محلی و محیط کار، مفهوم درگیری و مراحل آن و نقش افراد ثالث در این فرآیند پرداختند. 

ادامه مطلب ...

کارگاه آموزشی صلح در شمار آید

موزه صلح تهران برگزار می‌کند:اطلاعیه کارگاه صلح در شمار آید-11تیر1398-موزه صلح تهران-تلگرام

کارگاه آموزشی «صلح در شمار آید»

 

شرکت کنندگان در این کارگاه از خلال روش‌های مشارکت-محور و فعالیت گروهی با مفاهیم صلح، خشونت، گفت‌وگو و درگیری آشنا می‌شوند.

زمان برگزاری: سه‌شنبه 11 تیرماه 1398

مکان برگزاری: موزه صلح تهران

ادامه مطلب ...

انتخاب موزه صلح تهران به عنوان یکی از موزه‌های خصوصی برتر کشور

موزه برتر-گواهی-سایز کوچک

شورای بین‌المللی موزه‌ها (ICOM) از سال 1356 (1977م)، برای همسوسازی بیشتر با آرمان‌های موزه و جلب توجه عموم مردم به فعالیت‌ها و اهمیت آن، روز هجدهم ماه می، مطابق با 28 اردیبهشت را روز جهانی موزه نامیده است و ایکوم ایران هر سال در این روز موزه‌های برتر خصوصی و دولتی را در 13 شاخص مختلف برمی­گزیند. این شاخص‌ها عبارتند از: آموزش، بازدید از موزه، معرفی، نگهداری و حفاظت، پژوهش، توسعه مدیریت، خلاقیت و نوآوری، گردآوری، تلاش برای بقا، روز جهانی موزه، شاخص کودکان و نوجوانان، اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی و مناسب‌سازی موزه‌ها برای استفاده معلولین و جانبازان.

ادامه مطلب ...

بازدید نماینده "مؤسسه بین‌المللی صلح از طریق گردشگری" از موزه صلح تهران

بازدید دکتر فابیون از موزه صلح تهران-S17-02-1398

 صبح روز سه­‌شنبه 17 اردیبهشت 1398 دکتر فابیو کاربون به همراه آقای مجتبی عبادی فتح، مسؤول امور بین­‌الملل موزه دفاع مقدس، از موزه صلح تهران بازدید کردند. تور موزه به همراه توضیحات مبسوط آقای تقی‌پورمقدم، مدیر اجرایی موزه و ترجمه همزمان توسط یکی از کارآموزان موزه صورت گرفت. توضیحات بخش دوم موزه توسط آقای محمدی یکی از راویان قربانی سلاح شیمیایی موزه صلح تهران خدمت ایشان ارائه گردید.

ادامه مطلب ...

بازدید گروه MOCT از موزه صلح تهران

بازدید گروه موست از موزه صلح تهران-05-02-1398 S

صبح روز پنجشنبه 5 اردیبهشت ماه 1398 گروه پزشکان ژاپنی فعال در حوزه‌ی بشردوستانه‌ موسوم به MOCT که سابقه­‏‌ی همکاری 14 ساله با موزۀ صلح تهران دارند، به همراه اعضای جدید خود از موزه بازدید کردند. پس از بازدید، طی جلسه‌­ای تاریخچه موزه، پروژه­‌های آن و همکاری­‌های بین‌­المللی در این مرکز معرفی شدند. سپس، برنامه‌ی همکاری آینده‌ی طرفین در سال جاری مورد بررسی قرار گرفت. از جمله­‌ی این همکاری­ها می­‌توان به برگزاری جشنوارۀ فیلم ایران و ژاپن (24 تا 30 ژوئن در هیروشیما)، تسهیل برنامه­‌های کارآموزی، دعوت از گروه‌های آموزش صلح کودک موزه­‌های صلح و برگزاری دوره‌ای نمایشگاه‌ نقاشی کودکان اشاره نمود.

روز بین المللی زمین

 

Earth-Day

22 آوریل-2 اردیبهشت روز بین ­المللی زمین

زمین و اکوسیستم آن خانه همه ماست. برای ایجاد تعادل میان نیازهای اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی نسل امروز و نسل­ های آینده، باید سازگاری بیشتری با طبیعت و زمین داشته باشیم.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، برای تأکید بر اهمیت ایجاد سازگاری با طبیعت، با تصویب قطعنامه­ ای در سال 2009، روز 22 آوریل را به عنوان Mother Earth Day نامگذاری کرد.

کنوانسیون سازمان ملل ناظر بر تغییرات آب و هوایی و موافقت­نامه پاریس، بر ضرورت آموزش و بالا بردن آگاهی عمومی و افزایش مشارکت عمومی تأکید دارند. بخشی از این مشارکت سهم ما و شماست. برای گرامی­داشت این روز چه کارهایی می­ توانیم انجام دهیم؟

-        به گیاهان آپارتمانی­ مان رسیدگی کنیم.

-        برای خرید کیسه پارچه ­ای همراه داشته باشیم.

-        زباله­ هایمان را تفکیک کنیم.

-        از ظروف یکبار مصرف کمتر استفاده کنیم.

-        هیچ زباله­ ای را در طبیعت رها نکنیم.

-        بیشتر با وسایل نقلیه عمومی تردد کنیم.

-        به فرزندانمان سازگاری با طبیعت را بیاموزیم.

22 آوریل-2 اردیبهشت روز بین­المللی زمین

زمین و اکوسیستم آن خانه همه ماست. برای ایجاد تعادل میان نیازهای اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی نسل امروز و نسل­های آینده، باید سازگاری بیشتری با طبیعت و زمین داشته باشیم.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، برای تأکید بر اهمیت ایجاد سازگاری با طبیعت، با تصویب قطعنامه­ای در سال 2009، روز 22 آوریل را به عنوان روز Mother Earth Day نامگذاری کرد.

کنوانسیون سازمان ملل ناظر بر تغییرات آب و هوایی و موافقت­نامه پاریس، بر ضرورت آموزش و بالا بردن آگاهی عمومی و افزایش مشارکت عمومی تأکید دارند. بخشی از این مشارکت سهم ما و شماست. برای گرامی­داشت این روز چه کارهایی می­توانیم انجام دهیم؟

-        به گیاهان آپارتمانی­مان رسیدگی کنیم.

-        برای خرید کیسه پارچه­ای همراه داشته باشیم.

-        زباله­هایمان را تفکیک کنیم.

-        از ظروف یکبار مصرف کمتر استفاده کنیم.

-        هیچ زباله­ای را در طبیعت رها نکنیم.

-        بیشتر با وسایل نقلیه عمومی تردد کنیم.

-        به فرزندانمان هارمونی با طبیعت را بیاموزیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

روز جوان گرامی باد

گرامی داشت روز ملی جوان-28 اردیبهشت 1398

11 شعبان روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) را به همه جوانان و جوان دلان تبریک می­ گوییم.

ما بر این باور هستیم که برای دستیابی به صلح پایدار حضور و همراهی جوانان از اهمیت به سزایی برخوردار است. جوانان می­ توانند در پیشگیری و حل و فصل اختلافات در سطوح مختلف نقش مؤثری ایفاء کنند. آینده بشریت در دستان نسل جوان قرار دارد؛ به همین جهت آموزش، توانمندسازی و انگیزه­ بخشی به این نسل همواره یکی از اهداف موزه صلح بوده است.

روز جانباز گرامی باد

 

روز ملی جانباز- 21 فروردین 1398

4 شعبان، ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز را گرامی می­ داریم.

موزه صلح تهران از زمان آغاز به فعالیت، این افتخار را داشته است که از حضور جانبازان شیمیایی در مقام راویان موزه بهره­ مند گردد. یکی از پروژه­ های موزه با عنوان "تاریخ شفاهی" به روایت شخصی این افراد پرداخته است. برای اطلاعات بیشتر می ­توانید به اینجا مراجعه بفرمایید.

نوروز فرخنده!

کارت تبریک نوروز 1398 موزه صلح تهران

اعلام نتایج نهایی مسابقه بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز 2018»

m4p-art-tim-new

نتایج نهایی مسابقه بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز» توسط دبیرخانه ی سازمان شهرداران صلح ژاپن اعلام شد.

داوران بین المللی از میان آثار ارسال شده از سراسر دنیا، چند اثر را به عنوان آثار برگزیده انتخاب کردند که از این میان، دو اثر از کشور ایران انتخاب شده است.

رتبه دوم توسط اوژن معمارپور ١١ ساله از تهران و رتبه سوم را آترين افشاري توانا ٦ ساله از همدان کسب کردند.

1-red-flowers-tehran-peace

گواهي و جايزه ي این دو عزيز تا اواخر بهمن ماه به دبیرخانه ی ایرانی سازمان شهرداران صلح، واقع در موزه صلح تهران ارسال خواهد شد و طی مراسمی به آنان تقدیم خواهد گشت.

تمامی آثار ارسال شده از سوی ایران به دبیرخانه ی ژاپن، از سطح بالای کیفی برخوردار بودند. اما با توجه به محدودیت تعداد برگزیدگان، دایره ی انتخاب داوران بین المللی محدود بوده، با این حال انتخاب دو اثر از ايران شایان توجه و تقدیر است.

كسب اين افتخار را به دو کودک میهنمان و خانواده ي آنان تبریک عرض می نماییم.

به امید موفقیت تمامی کودکان سرزمینمان در عرصه های مختلف علمی و هنری.

تاریخ انتشار خبر: بهمن ماه 1397

انتخاب آثار مسابقه ی بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز 2018»

m4p-art-tim-new
مسابقه ی بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز 2018» که از سوی سازمان شهرداران صلح ژاپن برگزار گردید با استقبال چشمگیری از سوی هموطنان، مدارس و سازمان های ایرانی مرتبط با کودکان قرار گرفت و حدود 400 اثر از سراسر ایران به نشانی الکترونیکی دبیرخانه ی ایرانی سازمان شهرداران صلح ارسال شد. مطابق قوانین مسابقه، 20 اثر از شهر تهران و 9 اثر از شهرستان ها توسط داوران انتخاب شده و برای دبیرخانه ژاپن فرستاده شد. نتایج پایانی به زودی اعلام خواهد شد.

اسامی آثار انتخاب شده:

علی صلحی ابرغان – آرین میثاقی - آوا دهقان - آسمان هوشیاری - ماهان امیریان - مسعود ملک زاده - مهدی کریما - ملینا رضایی - محمد متین اشتری - نیکی مرتضی پور - اوژن معمارپور - رادوین حسامی - رضا گنابادی - صبا سادات صالح - سارا قلی زاده - ستاره شمس - شهروز جلالات - محمد حسین شریفی راد - یزدان رضایی- آناهید ایزدی – آراد باقری – عرشیا اخضری - آترین افشاری توانا – آناهیتا افشاری توانا - درسا بهشاد – فاطمه فدایی زنگویی - مانی رخشایی – مهدی حاتمی – شایان بهروز

از آنجا که تمامی 400 اثر ارسال شده از نظر موزه صلح تهران و داوران ایرانی بسیار ارزشمند بوده، به زودی در موزه ی مجازی هنرهای کودک قرار خواهد گرفت و پس از آن در یکی از موزه ها یا گالری های تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

اطلاعات تکمیلی به زودی در همین سایت به اطلاع خواهد رسید.

تاریخ انتشار خبر: دی ماه 1397

اکران مستند «هجده درصد» در موزه صلح تهران

18-darsadمستند «هجده درصد» به کارگردانی مصطفی شبان، از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که بهبود جسمی یک جانباز شیمیایی را روایت میکند. «هجده درصد» روزدوشنبه، سوم دی ماه از ساعت 15:30 تا 17:30 با حضور کارگردان این مستند، در موزه صلح تهران به نمایش درخواهد آمد.
در خلاصه موضوع مستند «هجده درصد» آمده است: چهاردهم فروردین سال ١٣۶٧ یک فروند هواپیمای ایرانی حامل ۵ مجروح شیمیایی ایرانی وارد فرودگاه ژاپن شد تا آن‌ها در این کشور تحت درمان قرار گیرند. در جمع این جانبازان«علی جلالی»حال جسمانی وخیم‌تری نسبت به سایرین داشت. او صد روز تحت درمان پزشکی قرار گرفت اما سرانجام دکتر ژاپنی با ناامیدی او را به ایران بازگرداند تا آخرین روزهای زندگی‌اش را در کنار خانواده خود بگذراند. حال پس از گذشت ١٧ سال یک تماس تلفنی دکتر ژاپنی را به حیرت وا می‌دارد.

ادامه مطلب ...

برگزاری مسابقه بین‌المللی نقاشي كودكان با موضوع شهر صلح‌آمیز

m4p-art-tim-newسازمان بین‌المللی شهرداران صلح واقع در هیروشیما ژاپن، در نظر دارد در راستای آموزش مفهوم صلح به کودکان مسابقه نقاشي با موضوع "شهر صلح‌آمیز" را برگزار نماید. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را اسکن نموده و برای دبیرخانه شهرداران صلح واقع در موزه صلح تهران به نشانی پست الکترونیک این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال نمایند.
محدوده سني کودکان شرکت‌کننده می‌بایست از ٦ تا ١٥ سال باشد.

مهلت ارسال آثار تا تاریخ 29 آذرماه است.

ادامه مطلب ...

حضور نمایندگان موزه صلح تهران در بیست‌وسومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی و چهارمین کنفرانس بازنگری این کنوانسیون

opcw-2018-tim1نمایندگان موزه صلح تهران و انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی در بیست‌وسومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی و چهارمین کنفرانس بازنگری این کنوانسیون که از 28 آبان‌ماه تا 9 آذرماه 1397 در لاهه و با حضور نمایندگان 150 کشور عضو کنوانسیون، 7 سازمان بین‌المللی، 75 سازمان از جامعه مدنی، شرکت‌های تجاری صنعت شیمیایی و اهل رسانه برگزار شد، شرکت کردند.

ادامه مطلب ...

برپایی نمايشگاه دست‌سازهای سفالين كودكان با موضوع صلح

child-and-Peace-timنمايشگاه دست‌سازهای سفالين كودكان با موضوع صلح "صلح از نگاه كودك" از تاریخ 5 آذرماه الی 14 آذرماه 1397، با همكارى دفتر توسعه محله باغ آذرى، موزه صلح تهران و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران (مركز شماره ٧) در پارک بعثت تهران برگزار خواهد شد.
هدف از اجراى اين طرح، ترویج مفاهیمی همچون صلح، کاهش خشونت، افزايش حس مسئولیت‌پذیری كودكان نسبت به محيط زندگى‌شان و درگيرشدن در فعاليت‌های مشاركتی و فروش دست سازه‌های سفالين بوده است كه درآمد حاصل از آن، صرف ساخت كتابخانه محلی برای كودكان محله باغ آذری خواهد شد.
اين نمايشگاه با مشاركت بيش از ٦٠٠ كودك از استان تهران، برپا شده است.
محل بازديد: تهران، بزرگراه بعثت، ضلع شمال شرقى پارك بعثت، كانون پرورش فكرى كودكان و نوجوانان مركز شماره ٧، ساعت بازديد ٩:٣٠ الى ١٥ همه‌روزه به‌جز جمعه

برگزاری اولین کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح در شیراز

hfpاولین کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح از تاریخ ۲۲ آبان لغایت ۲۵ آبان با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همکاری سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با سلامت در ایران و معاونت تحقیقات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و موزه صلح تهران برگزار شد.
در حاشیه این کنگره بین‌المللی، نمایشگاهی از آثار و آسیب‌های حملات شیمیایی عراق علیه ایران در دوران هشت‌ساله‌ جنگ تحمیلی توسط راویان جانباز شیمیایی و داوطلبان موزه صلح تهران برپا شد.

ادامه مطلب ...

برگزاری نشست با عنوان گلوله‌هاى اوت، گورستان‌هاى نوامبر

ww1-event-2018-timبا همكارى موزه صلح تهران، انجمن علمى حقوق دانشگاه تهران و كميته جوانان انجمن ايرانى مطالعات سازمان ملل متحد، به مناسبت یک صدمین سالگرد جنگ جهانی اول، نشست گلوله‌هاى اوت، گورستان‌هاى نوامبر به همراه پخش مستند جنگ جهانی اول "Trial by Fire" و بازدید از موزه صلح تهران روز دوشنبه 21 آبان‌ماه 1397 در موزه صلح برگزار شد.

این نشست با سخنرانى وحيد بذار، پژوهشگر دوره دكترى حقوق بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبايى با موضوع "تحولات حقوق بین‌الملل به مناسبت جنگ جهانى اول" و محمدامین اسلامى، دانش‌آموخته فلسفه غرب دانشگاه تهران با موضوع "چرا جنگ جهانى اوّل، به‌جای جنگ منطقه‌ای جنگ جهانى شد؟" همراه بود.

تعطیلی موزه صلح تهران در روز چهارشنبه 9 آبان ماه

Closeبه اطلاع بازدیدکنندگان محترم و دوست‌داران موزه صلح می‌رساند، به‌دلیل برخی تعمیرات ساختمانی، موزه صلح تهران روز چهارشنبه 9 آبان‌ماه 1397 تعطیل است. بدیهی است از روز شنبه 12 آبان‌ماه طبق روال معمول پذیرای شما عزیزان خواهیم بود.

حضور شرکت‌کنندگان كنفرانس بین‌المللی ايكوفوم در موزه صلح تهران

ICOFOMچهل و يكمين سمپوزيوم بین‌المللی كميته ايكوفوم (موزه شناسي) سازمان ايكوم (شوراي بین‌المللی موزه‌ها) با موضوع موزه شناسي و تقدس از ٢٣ الي ٢٧ مهرماه در تهران و به ميزباني موزه ملي ايران برگزار شد.

 

در بخش اول اين برنامه "رهیافت‌هایی به معنويت"، در بخش دوم "مکان‌های مقدس و معنويت بخشيدن به موزه‌ها" و در بخش سوم "موزه‌داری و تقدس" از موضوعات مطرح شده در اين اجلاس بودند.

ادامه مطلب ...

برگزاری نمایشگاه موزه صلح تهران در چهارمین کنگره آسیا پاسفیک طب نظامی

4thPanAsiaCongress2018 چهارمین کنگره آسیا پاسفیک طب نظامی که از روز شنبه 21 تا دوشنبه 23 مهرماه 1397 با حضور نمایندگانی از ۴۵ کشور جهان، فرماندهان و معاونت‌های بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح و روسای ۵۲ بیمارستان نظامی کشور در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

در حاشیه این کنگره نمایشگاهی از آثار و آسیب‌های حملات شیمیایی عراق علیه ایران در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی توسط راویان جانباز شیمیایی و داوطلبان موزه صلح تهران در تالار خورشید مرکز همایش‌های صدا و سیما برپا شد.

پنجمين كارگاه آموزشى بازيابى اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد با همكارى UNIC «مركز اطلاعات سازمان ملل متحد» در موزه صلح تهران برگزار شد

UNICLogo-2به مناسبت «هفته دفاع مقدس و روز جهانی صلح»، پنجمین کارگاه آموزشی «بازیابی اطلاعات و اسناد ملل متحد» با تاکید بر جنگ شیمیایی عراق علیه ایران و عملکرد سازمان ملل متحد در قبال آن با همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران، روز چهارشنبه ٤ مهرماه ١٣٩٧ با حضور ٢٥ شرکت‌کننده (از رشته‌های مختلف تحصیلی) در موزه صلح تهران برگزار شد.


در این کارگاه، سرکار خانم قائم‌مقامی، کتابدار مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد به معرفی این سازمان و ارکان مختلف آن پرداختند و سپس نحوه استفاده از وب‌سایت ملل متحد، چگونگی دسترسی به اسناد گوناگون و بازیابی آن‌ها، اصطلاحات و نشانه‌های تخصصی و هم‌چنین امکانات متنوع این سایت و همچنین با تاکید بیشتر بر موضوع اسناد جنگ شیمیایی در دوران جنگ تحمیلی ٨ ساله علیه ایران و همچنین سایت سازمان منع سلاح‌های شیمیایی“OPCW”را آموزش دادند.

ادامه مطلب ...

برگزاری روز جهانی صلح در موزه صلح تهران

peace-day-tim2018مراسم روز جهانى صلح توسط موزه صلح تهران با همكارى شوراى بین‌المللی موزه‌ها (ايكوم) در ايران روز چهارشنبه ٤ مهرماه ١٣٩٧ در موزه صلح تهران برگزار شد.

در ابتداى مراسم نماهنگ بيانيه دبير كل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانى صلح پخش شد و سپس خانم نازنين قائم‌مقامی كتابدار مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در ايران، اين بيانيه را به زبان فارس قرائت نمودند و سپس آقاى احمد سليمى جانباز جنگ ايران و عراق و راوى داوطلب موزه سخنانى را در خصوص فلسفه روز جهانى صلح، نماد صلح و تقارن اين روز را با هفته دفاع مقدس بيان كردند.

ادامه مطلب ...

برگزاری کارگاه آموزشی بازیابی و بررسی اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد

Workshop-unic-2018موزه صلح تهران با همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد کارگاه آموزشی بازیابی و بررسی اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد با تاکید برجنگ شیمیایی عراق علیه ایران و عملکرد سازمان ملل متحد در قبال آن را برگزار می‌کند. 
این کارگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز جهانی صلح، به صورت نیم روزه با استفاده از سايت سازمان ملل متحد به گونه‌ای تجربی برای دانشجویان و پژوهشگران این حوزه برگزار خواهد شد. هدف اصلی از تشکیل این کارگاه، آشنایی دانشجویان با اسناد ملل متحد و عمل بازیابی اطلاعات و ساختار آن هنگام انجام پژوهش و تدوین پایان نامه دوره دکتری و کارشناسی ارشد و نیز آشنایی با ابعاد جنگ شیمیایی عراق علیه ایران است.

لطفا برای ثبت نام به این لینک یا سامانه روزداد مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

جذب داوطلب نوجوان فعال در موزه صلح تهران

TPM-LOGOموزه صلح تهران در نظر دارد در راستای ترویج فرهنگ صلح و کار داوطلبانه ویژه گروه نوجوانان، اقدام به جذب تعدادی عضو داوطلب فعال در رده سنی نوجوان برای گروه نوجوانان موزه صلح با هدف خبررسانی، مستندسازی و فعالیت‌های داوطلبانه و صلح‌طلبانه ویژه قشر نوجوان بنماید.

برای مشاهده شرایط عضویت و تکمیل فرم ثبت‌نام بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

ادامه مطلب ...

تاریخچه فعالیت گروه نوجوانان موزه صلح تهران

Young2پیشینه گروه نوجوانان موزه صلح:

باشگاه خبرنگاران جوان موزه صلح تهران در سال 1392 در جهت تحقق اهدافی چون آشنایی جوانان و نوجوانان با اثرات مخرب جنگ و چرایی لزوم وجود صلح در اندیشه جوانان تشکیل شد.


اعضای این گروه به شکل داوطلب از مدارس و دانشگاه‌های مختلف تهران و اعضای فعال در رسانه‌ها جذب شدند.

ادامه مطلب ...

افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «بوی بادام» برگزار شد

boy-badamنمایشگاه نقاشی «بوی بادام» از سوی موزه صلح تهران، گالری آنلاین و با همکاری خانه هنرمندان ایران در تاریخ هشتم تیر ماه ۹۷ به مناسبت سی‌و‌یکمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، با حضور چهره های فرهنگی، هنری و سیاسی در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. 

«بوی بادام» مجموعه‌ای از 18 اثر نقاشی از هنرمندان جوان ایرانی است که در فراخوان اعلام شده با تمرکز بر ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی و نقش قربانیان جنگ‌افزارهای شیمیایی در افزایش آگاهی شرکت کرده بودند. این نمایشگاه تا تاریخ 19 تیر ماه ادامه دارد و همه روزه از ساعت 14 تا 21 میزبان هنردوستان خواهد بود.

ادامه مطلب ...

سی‌ویکمین سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت

sardashtدر هفتم تیر۱۳۶۶، چهار بمب شیمیایی در چهار نقطه پر ازدحام شهر سردشت (از توابع استان آذربایجان غربی) فرو ریخت. در این حمله در مجموع بیش از ۱۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر کشته و ۸۰۰۰ تن دیگر نیز در معرض گاز خردل قرار گرفتند.

مردم سردشت با گذشت سی‌ویک سال از حمله شیمیایی به شهرشان، هم‌چنان از عوارض طولانی مدت این سلاح‌ها در رنجند. این حمله شیمیایی، نخستین حمله شیمیایی علیه یک شهر غیرنظامی در طول تاریخ بشری بود. به این مناسبت، وزیر امور خارجه ایران و مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی پیام‌هایی را صادر کردند.
برای مطالعه پیام آقای دکتر جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اینجا و برای مطالعه پیام آقای احمد اوزومجو، مدیر کل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی لطفاً اینجا کلیک کنید.

پیام دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سی‌ویکمین سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت

dr-zarif« با فرارسیدن روزهفتم تیرماه ۱۳۹۷، فاجعه حمله شیمیایی رژیم بعث عراق به مردم بی‌گناه و مظلوم سردشت سی و یک ساله شد. این روز در تقویم ایران به عنوان روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی ثبت شده است. واقعیت آن است که تقویم تنها ظرفیت ثبت این فاجعه انسانی را در یک برگ خود دارد، اما مظلومیت و مقاومت مردم سردشت در همه برگ‌های تقویم تاریخ جاودان گردیده است.

ادامه مطلب ...

بیانیه مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شمیایی در گرامیداشت سی‌ویکمین سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت

opcw-Mهر سال در روز 7 تیر، گرد هم میاییم تا سوگوار مردان و زنانی باشیم که در اثر حمله شیمیایی به شهر ایرانی سردشت از بین رفتند یا از پیامدهای وحشتناک بعدی آن هم‌چنان در رنجند. نام سردشت، همانند ایپر و حلبچه، با قدرت به جامعه بین‌المللی یادآوری می‌کند که کاربرد سلاح‌های شیمیایی در جهان تاب آورده نخواهد شد. نه در آن زمان، نه الان و نه هیچ‌گاه دیگر. 

ادامه مطلب ...

نمایشگاه نقاشی کودکان و رویاهای صلح‌آمیز برگزار شد

Children-and-Peaceful-Dreams-11نمایشگاه نقاشی کودکان و رویاهای صلح‌آمیز از ۳۱ خرداد تا ۲ تیر ۱۳۹۷ در نگارخانه هنر فرهنگسرای شفق برگزار شد. در این نمایشگاه که کاری مشترک از خانه کودک حدیث و موزه صلح تهران بود، ۲۷ کودک ۶ ساله رویاهای خود را از آینده‌ای صلح‌آمیز به تصویر کشیدند.در افتتاحیه این نمایشگاه، مجموعه این آثار به صورت دفترچه دو زبانه فارسی و انگلیسی چاپ و به کودکان و بازدیدکنندگان اهدا شد.

ادامه مطلب ...

خبرنامه ماه ژوئن شهرداران صلح منتشر شد، تعداد شهرهای ایرانی عضو سازمان از 1000 شهر گذشت

Mayors-for-Peaceخبرنامه ماه ژوئن شهرداران صلح منتشر شد. بخشی از این خبرنامه به این اختصاص دارد که تعداد شهرهای ایرانی عضو سازمان شهرداران صلح از مرز 1000 شهر گذشته است.

در متن خبرنامه آمده است: « تا اول ماه ژوئن، سال ۲۰۱۸، تعداد شهرهای عضو ایرانی به ۱۰۰۳ شهر رسید. این رکورد با تلاش‌های مداوم کارکنان و داوطلبان موزه صلح تهران حاصل شده است، که به طور مستمر با شهرهای غیرعضو ایرانی تماس گرفته، از آن‌ها دعوت کرده اند که به سازمان شهرداران صلح بپیوندند. شهر تهران از سال ۲۰۱۷ یک شهر راهبر بوده است و دبیرخانه ایرانی سازمان شهرداران صلح در موزه صلح تهران مستقر است. ایران اکنون دومین کشور بعد از ژاپن، از نظر تعداد شهرهای عضو سازمان در جهان است.

ادامه مطلب ...

کشور فلسطین به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی پیوست

palestine flagکشور فلسطین در تاریخ 31 خرداد 1397 به کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی پیوست. این کشور، سند الحاق خود را در تاریخ 27 اردیبهشت 1397 به دبیرکل سازمان ملل متحد تحویل داده بود.
به این ترتیب، فلسطین 193مین کشور عضو این کنوانسیون خواهد بود. در حال حاضر، بیش از 96% سلاح‌های شیمیایی در اختیار کشورهای عضو کنوانسیون که اعلام شده بود، زیر نظر نظام راستی‌آزمایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نابود شده است.

بوی بادام در خانه هنرمندان ایران

the-scent-of-almondبه مناسبت سی و یکمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت نمایشگاه نقاشی «بوی بادام» از سوی موزه صلح تهران، گالری آنلاین و با همکاری خانه هنرمندان ایران در تاریخ هشتم تیر ماه 97 به مناسبت سی‌و‌یکمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت در خانه هنرمندان ایران افتتاح خواهد شد.

آثار این نمایشگاه از میان بیش از ۱۵۰ اثر از ۱۰۰ هنرمند جوان ایرانی گزینش شده است که در فراخوان اعلام شده با تمرکز بر ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی، نقش قربانیان جنگ‌افزارهای شیمیایی در افزایش آگاهی عمومی و تلاش‌های آن‌ها برای ایجاد صلح شرکت کرده بودند.

ادامه مطلب ...

تعطیلی موزه صلح تهران به دلیل برگزاری دوره آموزش میانجیگری

Closeبا توجه به برگزاری مرحله نخست دوره «آموزش میانجیگری» در موزه صلح تهران، این موزه در تاریخ شنبه  و یک‌شنبه 2 و 3 تیرماه 1397 تعطیل خواهد بود.

زمان بازدید بعد از تعطیلی به صورت روال عادی هفته‌های جاری، روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح تا 13:00 ظهر و ساعت 14:30 تا 17 بعد از ظهر در نیمه اول سال و ساعت 9 صبح تا 12:30 ظهر و ساعت 14:00 تا 17 در نیمه دوم سال است.

برگزاری نمایشگاه نقاشی «کودکان و رویاهای صلح‌آمیز» در فرهنگسرای شفق

Children-and-Peaceful-Dreams-tim«کودکان و رویاهای صلح‌آمیز» کاری مشترک از مرکز آموزش کودکان حدیث و موزه صلح تهران است و مجموعه‌ای از نقاشی‌های کودکان 6 ساله را دربردارد که در آن، کودکان رویاهای خود از آینده‌ای صلح‌آمیز را به تصویر کشیده‌اند.
نمایشگاه «کودکان و رویاهای صلح‌آمیز» در روزهای 31 خرداد تا 2 تیرماه 1397 از ساعت 16 تا 18 بعدازظهر در نگارخانه فرهنگسرای شفق، پذیرای بازدید عموم علاقمندان به هنر و صلح، به ویژه کودکان است.
نشانی: تهران، یوسف‌آباد، خیابان فراهانی‌پور، پارک شفق، نگارخانه فرهنگسرای شفق
برای دیدن پوستر این نمایشگاه اینجا کلیک کنید.

انتخاب موزه صلح تهران به عنوان یکی از موزه‌های خصوصی برتر کشور

icom-news-2018یازدهمین دورۀ انتخاب موزۀ برتر کشور به مناسبت روز جهانی موزه و هفتۀ میراث فرهنگی و با شعار جهانی «ارتباطات خلاق و نوین موزه‌ها: رویکردهای جدید، مخاطبان جدید» دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این مراسم موزه صلح تهران در شاخص «آموزش»، موزه برتر خصوصى كشور در سال 1396 انتخاب شده و مورد تقدير قرار گرفت. از سال 1391 تا کنون اين برای پنجمین سال است كه موزه صلح تهران به عنوان موزه برتر خصوصى كشور در شاخص‌هاى مختلف منتخب شده و مورد تحسین و قدردانى قرار مى‌گيرد.

ادامه مطلب ...

تغییر ساعت بازدید از موزه صلح تهران در طول ماه مبارک رمضان

Watchهمراهان و بازدیدکنندگان گرامی،

ساعت بازدید از موزه صلح تهران در طول ماه مبارک رمضان، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 16 است. بدیهی است پس از عید سعید فطر، ساعت بازدید از موزه، طبق روال سابق، از ساعت 9 تا 13 و 14:30 تا 17 (روزهای شنبه تا چهارشنبه، به جز روزهای تعطیل رسمی) خواهد بود.

از توجه شما سپاسگزاریم.

بازدید از موزه صلح به‌مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی در روز جمعه 28 اردیبهشت

tpmبه اطلاع همراهان گرامی می‌رسانیم موزه صلح تهران در روز جمعه 28 اردیبهشت‌ماه 1397 به‌مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، از ساعت 9 تا 18، پذیرای همه بازدید‌کنندگان گرامی خواهد بود. همچنین بازدید از موزه صلح تهران در تمامی ایام سال رایگان است.

در قطعنامه ی شماره ی پنج، دوازدهمین مجمع عمومی كمیته بین‌المللی موزه‌ها ایكوم (ICOM) كه در 28 مه 1977 میلادی درمسكو برپا شد ، روز 18 مه برابر با 28 اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه ها اعلام شد و از آن سال در روز جهانی موزه در همه كشورهای عضو این سازمان، این روز گرامی داشته می‌شود.

نشست سمفونی سرفه‌ها برگزار شد

Samphoni-tim-2نشست سمفونی سرفه‌ها در تاریخ 20 اردیبهشت‌ماه 1397 با همکاری موزه صلح تهران، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شبکه بین‌المللی دانشجویان حقوق (نیلز) و کمیته دانشجویی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
در ابتدای این برنامه از 8 تالار مجموعه‌ی موزه‌ی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس (تالار آستانه، حیرت و حقانیت، دفاع، آرامش و مقابله، شهادت، پیروزی، سرانجام، مقاومت) بازدید به‌عمل آمد. در هر تالار راویان محترم موزه و همچنین جناب آقای دکتر احمدی رییس روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بخش‌های مختلف را برای گروه بازدیدکنندگان شرح می‌دادند.

ادامه مطلب ...

بازدید رئیس کمیته موزه‌شناسی ایکوم از موزه صلح تهران

icom-2018آقای فرانسوا مِرِس، رئیس کمیته موزه‎‌شناسی ایکوم (ایکوفوم)، به همراه همسرشان، روز 22 اردیبهشت 1397 از موزه صلح تهران بازدید کردند. در این بازدید که با هماهنگی ایکوم ایران و همراهی رئیس ایکوم ایران انجام شد، آقای مرس با تاریخچه و پیامدهای کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه ایران آشنا شدند.

آقای مرس، ضمن قدردانی از میزبانی موزه و حضور داوطلبانه جانبازان به ویژه جانبازان شیمیایی به عنوان راویان در موزه صلح قدردانی کردند و گفتند ارتباط هر چه نزدیک‌تر با مخاطبان و بازدیدکنندگان، رویکرد جدید همه موزه‌ها در سراسر جهان است.

ایکوفوم یکی از محبوب‌ترین کمیته‌های ایکوم است و به به مطالعه نظری در حوزه مدیریت موزه‌ها می‌پردازد.

برگزاری نشست سمفونی سرفه‌ها

Samphoni-tim1موزه صلح تهران، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شبکه بین المللی دانشجویان حقوق(نیلز) و کمیته دانشجویی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی برگزار می کنند:

سمفونی سرفه‌ها

شامل بازدید از موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس

و نشست تخصصی«جنگ ایران و عراق از منظر حقوق بشردوستانه»

ادامه مطلب ...

دورهمی فعالان نرم‌افزارهای مذهبی در موزه صلح تهران

It-Se-timجمعی از برنامه نویسان و تولیدکنندگان، صاحبان محتوا، مدیران موسسسات و شرکت‌های نرم‌افزاری مذهبی روز دوشنبه 10 اردیبهشت‌ماه 1397 از موزه صلح تهران بازدید کردند.

در این بازدید، مهمانان نخست با راهنمایی جانبازان شیمیایی و راویان موزه صلح تهران در موزه تور گردانی و با بخش‌های مختلف آن از جمله جنگ شیمیایی علیه ایران آشنا شدند. سپس در جلسه‌ دورهمی که با حضور مهمانان و فعالان حوزه نرم‌افزارهای مذهبی برگزار شد شرکت‌کنندگان به معرفی خود و محصولات تولید شده و تبادل اطلاعات با یکدیگر پرداختند.

بازدید الیور استون کارگردان آمریکایی از موزه صلح تهران

oliver-stone-timویلیام الیور استون کارگردان، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی روز چهارشنبه 5 اردیبهشت‌ماه 1397 از موزه صلح تهران بازدید کرد.
وی کارگردانی فیلم‌هایی در مورد جنگ ویتنام را بر عهده داشته است و تا بحال دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است.

در این بازدید آقای استون با راهنمایی جانبازان داوطلب، از بخش‌های مختلف بازدید کردند و با ابعاد کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه ایران در طی جنگ تحمیلی بیش‌تر آشنا شدند. در ادامه، نیز در یک جمع دوستانه با گروهی از جانبازان و داوطلبان موزه صلح ملاقات و گفتگو کردند.

برای دیدن عکس‌های این دیدار اینجا را کلیک کنید.

بازدید جمعی از اساتید دانشگاه و فعالان دینی آمریکایی و کانادایی

Ca-and-usaروز دوشنبه 20 فروردین 1397، جمعی از اساتید دانشگاه و فعالان دینی (مسیحی) آمریکایی و کانادایی از موزه صلح تهران بازدید کردند.

در این بازدید، مهمانان با راهنمایی جانبازان شیمیایی و راویان موزه صلح تهران در موزه تور گردانی و با بخش‌های مختلف آن از جمله جنگ شیمیایی علیه ایران و آسیب‌های ناشی از آن، ماموریت موزه صلح و فعالیت‌های صلح‌طلبانه آن آشنا شدند. در ادامه خانم کونیکو یامامورا (سبا بابایی)، مادر شهید ژاپنی برای بازدیدکنندگان از انقلاب اسلامی و استقلال‌طلبی کشور ایران سخن گفت. در پایان خانم طیبه حبیبی، مسئول کمپین و گروه عروسک‌های خاموش درباره وضعیت کودکان جنگ در جهان به‌ویژه در خاورمیانه و پروژه عروسک‌های خاموش توضیحاتی را ارائه داد. در این لینک درباره پروژه عروسک‌های خاموش می‌توانید بیشتر بخوانید.

سال نو، بهار نو مبارک!

Newroz97با فرارسیدن نوروز و آغاز سال 1397، موزه صلح تهران سالی سرشار از صلح، دوستی و آرامش را برای همه مردمان جهان آرزو می‌کند و از تمامی داوطلبان، همراهان و دوستداران موزه که در سال گذشته با همدلی به برپایی برنامه‌های مختلف موزه صلح کمک کردند و یا در این برنامه‌ها حضور یافتند، صمیمانه سپاسگزار است.

به امید این‌که در سال نو بتوانیم گام‌‎های بلندتری در راه ترویج فرهنگ صلح برداریم.

موزه صلح تهران در روزهای 5 تا 8 فروردین، از ساعت 9 تا 16، پذیرای همه بازدید‌کنندگان گرامی است.

مراسم تقدیر از هنرمندان نمایشگاه نقاشی «بوی بادام» برگزار شد

Gallery-online-timمراسم تقدیر از هنرمندان، داوران و همکاران نمایشگاه نقاشی بوی بادام، روز شنبه 19 اسفند ماه 1396 در موزه صلح تهران برگزار شد. در این برنامه با تقدیم گواهی از 18 هنرمند برگزیده که آثارشان برای نمایش در بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی به نمایش درآمده بود و هم‌چنین دو داور این نمایشگاه، جناب آقای دکتر جمال عرب‌زاده و سرکار خانم دکتر نسرین عتیقه‌چی و همکاران موزه صلح تهران و گالری آنلاین تقدیر شد. به تمام شرکت‌کنندگان در فراخوان نمایشگاه نیز، گواهی شرکت در فراخوان تعلق گرفت.

فرصت کارورزی در دبیرخانه شهرداران صلح در هیروشیما

Internsدوره کارورزی شهرداران صلح، با هدف ارتقا کارکرد بین‌المللی دبیرخانه شهرداران صلح در هیروشیما برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این دوره کارورزی این است که تجربه یادگیری در مورد واقعیات بمباران اتمی هیروشیما و آرزوی این شهر برای صلح، به کارورزان کمک کند تا توانایی‌های خود را در مدیریت سازمانی بهبود بخشند و به فعالیت‌ها در زمینه خلع سلاح هسته‌ای در شهر خود کمک و در نتیجه ارتباط بین شهرهای عضو را قوی‌تر کنند.

ادامه مطلب ...

موزه صلح تهران، آماده میزبانی گروه‌های بازدیدکننده در دهه فجر

TPM-LOGOبه آگاهی علاقمندان و بازدیدکنندگان گرامی موزه صلح تهران می‌رساند با توجه به فرا رسیدن ایام دهه فجر و برگزاری برنامه‎‌های گوناگون در سراسر کشور، این موزه آمادگی دارد به روال سالیان گذشته، در این ایام از روزهای 14 تا 18 بهمن‌ماه از ساعت 9 صبح تا 17 بعد از ظهر، پذیرای افراد و گروه‌های بازدیدکننده باشد. برای هماهنگی بازدید گروهی لطفاً فرم اینترنتی مربوط را از اینجا تکمیل کرده یا با شماره 1076 6673 021 تماس بگیرید.
بازدید از موزه، رایگان است.

شرکت داوطلب موزه صلح تهران در دوره کارورزی شهرداران صلح در دبیرخانه این سازمان

m4p-tim-inدر پی انتشار فراخوان جذب کارورز در سازمان شهرداران صلح، خانم فاطمه بابها، از اعضای جوان تیم شهرداران صلح به عنوان نماینده موزه انتخاب و برای گذراندن این دوره 17 روزه  به این سازمان معرفی شد. پس از طی مراحل آماده‌سازی از جمله شرکت در نخستین مدرسه تابستانه موزه با موضوع «گفت‌وگوی بین‌فرهنگی»، شرکت در جلسات هفتگی دبیرخانه ایرانی شهرداران صلح، انجام مکاتبات و مراحل لازم برای هماهنگی با دبیرخانه هیروشیما، تهیه ارائه و بروشور از فعالیت‌های دبیرخانه ایرانی سازمان و هم‌چنین موزه صلح تهران و شرکت در جلسات توجیهی، ایشان از 19 دی تا 6 بهمن 1396 به عنوان کارورز در دبیرخانه شهرداران صلح در هیروشیما حاضر شدند.

ادامه مطلب ...

بازدید سفیر استرالیا از موزه صلح تهران

Australia-timآقای ایان بیگز، سفیر استرالیا در ایران، به همراه معاونشان آقای تیم پَتِرسون و دبیر دوم سفارت، آقای همیش لِزلی روز دوشنبه 25 دی ماه 1396 از موزه صلح تهران بازدید کردند.
در این بازدید، مهمانان نخست با راهنمایی جانبازان شیمیایی و راویان موزه صلح تهران در موزه تورگردانی و با بخش‌های مختلف آن از جمله جنگ شیمیایی علیه ایران آشنا شدند. سپس در جلسه‌ای که با حضور مهمانان و هم‌چنین فعالان موزه صلح تهران برگزار شد، اطلاعاتی در خصوص بخش‌های دیگر موزه از جمله برنامه‌های آموزشی و تبادلات فرهنگی به ایشان داده شد.

ادامه مطلب ...

انتشار بیست‌ویکمین شماره خبرنامه شبکه بین‌المللی موزه‌های صلح

INMPبیست‌ویکمین شماره خبرنامه شبکه بین‌المللی موزه‌های صلح منتشر شد. در این خبرنامه 22 صفحه‌ای می‌توانید در خصوص نمایشگاه ویژه برنده جایزه نوبل صلح 2017 (یعنی کمپین بین‌المللی محو سلاح‌های هسته‌ای - ICAN) و هم‌چنین اخباری از مراکز فعال صلح و مقالات مرتبط از کشورهای ژاپن، نروژ، انگلستان، هند، آلمان، ایالات متحده امریکا، بلژیک، ایرلند، کامبوج، کره جنوبی و هلند را بخوانید. اخبار مربوط به موزه صلح تهران، در صفحه‌های 12 و 13 این خبرنامه آورده شده است.
برای دریافت این خبرنامه، لطفاٌ اینجا کلیک کنید.

سال 2018 میلادی مبارک!

HAPPY-NEW-YEAR-2018-tim

 

موزه صلح تهران سال نو میلادی را به همراهان خود تبریک می‌گوید و برای همه جهانیان سالی سرشار از صلح و آرامش آرزو دارد.

 

برای دانلود کارت پستال سال‌نو میلادی موزه صلح اینجا را کلیک کنید.

حضور نمایندگان موزه صلح تهران در کنفرانس کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی

opcw-tim-2017نمایندگان موزه صلح تهران و انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی، در بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی که از تاریخ 6 تا 10 آذرماه 1396 در شهر لاهه هلند و از سوی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) برگزار شد، شرکت کردند.

ادامه مطلب ...

برگزاری نمایشگاه "بوی بادام" در حاشیه بیست و دومین کنفرانس منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه هلند

The-scent-of-almond-2017-timنمایشگاه نقاشی بوی بادام توسط موزه صلح تهران و گالری آنلاین در حاشیه بیست و دومین کنفرانس منع سلاح‌های شیمیایی که از تاریخ 6 تا 10 آذرماه 1396 در شهر لاهه هلند برگزار شد.

به گزارش گالری آنلاین، آثار این نمایشگاه از بیش از ۱۵۰ اثر از ۱۰۰ هنرمند جوان ایرانی که در فراخوان اعلام شده از سوی موزه صلح تهران و گالری آنلاین شرکت کرده بودند، انتخاب شده‌اند. ۱۸ اثر برگزیده این نمایشگاه بر منع سلاح‌های شیمیایی، نقش قربانیان در آگاهی‌بخشی در مورد پیامدهای آن و صلح تمرکز دارد.

ادامه مطلب ...

دوره تحلیل انقلاب فرانسه در موزه صلح تهران برگزار شد

french-revolution-timموزه صلح تهران در ادامه دوره‌های تخصصی در زمینه جنگ و صلح، "دوره تحلیل انقلاب فرانسه" را به مدت 4 جلسه در ماه‌های آبان و آذر 1396 در محل موزه صلح برگزار کرد.

این دوره شامل چهار فصل ذيل بود:
"چرا انقلاب فرانسه به جنگ ختم شد؟"، "سایه‌ی جنگ بر سر انقلاب"، "جنگ عليه فرانسه" و "پيروزی ناپلئون در جنگ ائتلافي و صلح یک‌ساله"

در اين كارگاه كه با تدريس آقای محمدامین اسلامی، کارشناس ارشد فلسفه غرب همراه بود، تعداد 25 نفر از علاقه‌مندان كه اغلب دانشجویان رشته‌های مختلف بودند، شركت كردند.

اهمیت مشارکت جامعه مدنی در کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی

Civil Society and the Chemical Weapons Conventionسازمان منع سلا‌ح‌های شیمیایی در ویدئویی کوتاه، به اهمیت مشارکت سازمان‌های جامعه مدنی (مانند موزه صلح تهران) در دستیابی به اهداف کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی پرداخته است.

 

برای مشاهده این ویدئو به زبان انگلیسی، لطفاً اینجا کلیک کنید.

برگزاری نخستین مدرسه پاییزه موزه صلح تهران

a-school-2017اولین مدرسه پاییزه موزه صلح تهران تحت عنوان «مدرسه پاییزه برای صلح‌سازان جوان» با حضور 14 تن از کنش‌گران و علاقه‌مندان صلح از 22 تا 25 آبان ماه 1396 در این موزه برگزار شد.

محتوای این کارگاه چهار روزه، چیستی صلح و خشونت، ارتباط بدون خشونت، حقوق بشر و شهروندی جهانی بوده که با در نظر گرفتن نیاز مخاطب و ویژگی‌های فرهنگی-اجتماعی جامعه طراحی و به شیوه مشارکتی برگزار شد.

ادامه مطلب ...

تسلیت موزه صلح تهران به مناسبت حادثه دلخراش زلزله در ایران و عراق

Iran Iraqموزه صلح تهران، انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی و دبیرخانه ایرانی سازمان شهرداران صلح، جان باختن و مصدوم شدن تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان و مردم عراق در اثر زمین‌لرزه یکشنبه 21 آبان ماه در مرز دو کشور را به ‌تمامی مردم شریف ایران و عراق تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای درگذشتگان، غفران الهی، برای مجروحان سلامتی و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌نمایند.

بازدید سفیر اتریش از موزه صلح تهران

AUSTRIAN AMBASSADOR Tehآقای اشتفان شولز، سفیر اتریش در ایران روز چهارشنبه 17 آبان‌ماه 1396 به دعوت موزه صلح تهران به موزه آمدند. در این دیدار جناب سفیر ابتدا با همراهی جانبازان راوی داوطلب از موزه بازدید کردند. سپس در جلسه‌ای با دیگر فعالیت‌های فرهنگی و بین‌المللی موزه صلح تهران آشنا شدند و با داوطلبان عضو این موزه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

ادامه مطلب ...

بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از موزه صلح

shoraاعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، روز دوشنبه 18 آبان 1396 از موزه صلح تهران بازدید کردند و در این بازدید دو ساعته با پیامدهای جنگ به ویژه ابعاد به کارگیری سلاح‌های شیمیایی علیه ایران در جنگ تحمیلی و هم‌چنین فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی موزه صلح تهران در راستای ترویج فرهنگ صلح آشنا شدند.

 

 

ادامه مطلب ...

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3