مسابقه بین‌المللی نقاشی «شهر صلح آمیز» سال 2021

دبیرخانه ژاپنی و ایرانی سازمان شهرداران صلح با هدف آموزش صلح و افزایش سطح آگاهی کودکان از مفهوم صلح و مدارا برای پنجمین سال متمادی، مسابقه بین‌المللی نقاشی با موضوع «شهر صلح آمیز» را برگزار خواهند کرد.

 

 

شرایط شرکت در فراخوان

شرکت در این فراخوان برای تمامی کودکان "6 تا 15 سال" میسر است.

نقاشی با موضوع شهر صلح آمیز و ترجیحاً در سایزB4 (257mm*364mm)باشد.

اثر هنری باید نقاشی باشد، کلاژهای عکس و هنر دیجیتال پذیرفته نمی‌شود.

نقاشی توسط یک فرد و نه توسط گروه تهیه شود و به مسابقات دیگر ارسال نشده باشد.

لطفا فرم ثبت نام را از طریق سایت www.shahr.ir بارگیری نموده و به زبان انگلیسی تکمیل کنید.

لطفا اسکن اثر و فرم ثبت نام تکمیل شده را تا تاریخ 7 آبان ماه 1400 به پست الکترونیکی مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران به نشانی این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال نمایید.

 

روند مسابقه

در مرحله اول تمامی آثار ارسال شده توسط داوران ایرانی ارزیابی شده و از هر رده سنی 5 اثر هر شهر ایران انتخاب خواهد شد. آثار برگزیده به تفکیک هر شهر برای دبیرخانه ژاپن ارسال می‌گردد.

در مرحله دوم آثار تمامی کشورها توسط داوران بین‌المللی بررسی می‌گردد و نتایج در دی ماه 1400 از طریق وبگاه www.shahr.ir  اعلام می‌شود.

به برگزیدگان این مسابقه گواهی امضا شده توسط شهردار هیروشیما از سوی دبیرخانه ژاپنی سازمان شهرداران صلح اعطا خواهد شد.

 

افتخارات کسب شده توسط کودکان ایرانی در سال‌های گذشته

در سال 2018 دو کودک ایرانی، در سال 2019 چهار کودک ایرانی و در سال 2020 نیز پنج کودک ایرانی در مسابقه بین‌المللی نقاشی شهر صلح آمیز مقام اول تا سوم را کسب کردند. در این مسابقات 21 کشور از سراسر دنیا شرکت داشتند. همچنین در سال 2019 و 2020 دو کودک ایرانی جایزه‌ی مخصوص رئیس سازمان شهرداران صلح را دریافت کردند. 

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3