فراخوان برگزاری روز جهانی صلح در شهرهای مختلف ایران

همان‌گونه که مستحضرید روز 21 سپتامبر (30 شهریور) هر سال، مطابق قطع‌نامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به‌عنوان روز جهانی صلح شناخته شده و همه ساله در شهرهای مختلف جهان به‌ویژه شهرهای عضو این سازمان، برنامه‌های گوناگون فرهنگی- هنری به همین مناسبت برگزار می‌‌شود. در جمهوری اسلامی ایران نیز که در حال حاضر با داشتن بیش از 350 شهر عضو این سازمان از فعال‌ترین کشورها در این زمینه است، در روز 30 شهریورماه برنامه‌های متنوع فرهنگی، آموزشی و هنری برگزار می‌شود. به‌علاوه روز 31 شهریور، مقارن با آغاز هفته دفاع مقدس است که دفاع از ارزش‌های انسانی - اسلامی و برقراری صلح بوده است.PeaceDay-Logo
از همین رو پیشنهاد می‌شود با توجه به عضویت شهرداری شما در این سازمان و اعلام آمادگی شما در برگزاری برنامه‌هایی با محتوای آموزش فرهنگ صلح، در این روز متناسب با علاقه‌مندی و امکانات شهرداری خود و با بهره‌گیری از سرمایه‎های غنی فرهنگی- هنری و میراث گران‌بهای دینی و ملی ایران اسلامی، مراسمی به این مناسبت برگزار شود. این گرامیداشت می‌تواند از یک مراسم مختصر در شهرداری برای کارکنان تا برگزاری برنامه‌های فرهنگی در فرهنگسراهای شهر یا بوستان‌ها متنوع باشد.
برنامه‌های پیشنهادی موزه صلح تهران برای این مراسم ازاین‌قرار است:
- قرائت پیام رئیس‌جمهور به این مناسبت (این پیام را می‌توانید صبح روز 30 شهریورماه از طریق سایت موزه صلح تهران دانلود کنید.)
- قرائت ترجمه فارسی پیام دبیر کل سازمان ملل متحد به این مناسبت (این پیام را می‌توانید صبح روز 30 شهریورماه از طریق سایت موزه صلح تهران دانلود کنید.)
- قرائت ترجمه فارسی اعلامیه حق مردم بر صلح، مصوب سازمان ملل متحد (این اعلامیه را می‌توانید صبح روز 30 شهریورماه از طریق سایت موزه صلح تهران دانلود کنید.)
- قرائت پیام مقامات محلی به مناسبت این روز
- برگزاری مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان در پارک‌ها یا فرهنگسراها با موضوع صلح و دوستی
- برگزاری مسابقه داستان کوتاه با موضوع صلح و دوستی
- تقدیر و تجلیل جانبازان شیمیایی به‌عنوان قربانیان سلاح‌های کشتار جمعی
همچنین پیشنهاد می‌شود با توجه به جایگاه والای ایثارگران، در برگزاری این مراسم از همیاری ایثارگران و جانبازان در هر شهر بهره برده شود.
لطفاً گزارش مربوط به برگزاری این برنامه‌ها را به همراه عکس‌ها و فیلم‌های آن تا پایان روز 10 مهرماه برای ما ارسال کنید تا در قالب مجموعه‌ای از فعالیت شهرداران صلح ایران برای درج در پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداران صلح ایران و گزارش جهانی سازمان بین‌المللی شهرداران صلح به دبیرخانه این سازمان در هیروشیما ارسال شود.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با ما تماس بگیرید:
تلفن: 66731076 021
دورنگار: 66739992 021
ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

با آرزوی صلح پایدار برای مردم ایران و جهان
دبیرخانه سازمان شهرداران صلح در ایران، موزه صلح تهران