فهرست مطالب

FacebookTwitterRSS Feed

انتشار نود و هفتمين خبرنامه سازمان بين‌المللي شهرداران صلح

Mayors-for-Peaceنود و هفتمين شماره خبرنامه بين‌المللي سازمان شهرداران صلح در ماه ژانويه سال ٢٠١٨ ميلادي منتشر شد. 

 

اين خبرنامه شش صفحه‌اي شامل يازده عنوان خبر از جمله خبر ديدار مدير اجرايي كمپين بين‌المللي محو سلاح‌هاي هسته‌اي (ICAN) از دبیرخانه سازمان، درخواست سازمان شهرداران صلح از شهرداري‌هاي عضو براي همکاری در ارتقاء دوره‌هاي مطالعاتي صلح هيروشيما-ناكازاكي و دیگر اخبار مرتبطی است که مركز رسانه صلح هيروشيما تهيه کرده است.


براي دريافت خبرنامه به انگلیسی لطفاً اينجا و برای دریافت ترجمه فارسی بخشي از خبرنامه لطفاً اينجا كليك كنيد.

شرکت داوطلب موزه صلح تهران در دوره کارورزی شهرداران صلح در دبیرخانه این سازمان

m4p-tim-inدر پی انتشار فراخوان چهارمین دوره کارورزی دبیرخانه شهرداران صلح در هیروشیما در مردادماه 1396 و بازتاب آن در وب‌سایت موزه صلح تهران برای آگاهی تمامی شهرداری‌های ایرانی عضو سازمان، یکی از داوطلبان جوان این موزه و عضو تیم شهرداران صلح توانست با موفقیت در این دوره 17 روزه شرکت کند و علاوه بر آشنایی بیش‌تر با سازوکار فعالیت‌های سازمان، دانسته‌های خود از موزه صلح تهران را نیز به اشتراک گذارد.

در پی انتشار فراخوان جذب کارورز در سایت موزه و دریافت درخواست تعدادی از داوطلبان این موزه، خانم فاطمه بابها، از اعضای جوان تیم شهرداران صلح به عنوان نماینده موزه در این دوره به دبیرخانه سازمان در هیروشیما معرفی و در مرحله بعد، از سوی دبیرخانه هیروشیما به عنوان یکی از 6 نفر برگزیده برای طی این دوره کارورزی انتخاب شد.

ادامه مطلب: شرکت داوطلب موزه صلح تهران در دوره کارورزی شهرداران صلح در دبیرخانه این سازمان

اعلامیه صلح شهردار ناگازاکی در هفتاد و دومین سالگرد بمباران اتمی ناگازاکی

Nagasaki Cityآقای تامیهیسا تائو، شهردار ناگازاکی در روز نهم آگوست 2017 (18 مرداد 1396) و در هفتاد و دومین سالگرد بمباران اتمی این شهر، اعلامیه‌ای را صادر کرد. در این اعلامیه ضمن بیان این‌که ناگازاکی باید آخرین شهری باشد که سلاح‌های اتمی در آن به کار رفته است، آمده که با تلاش‌های نهادهای گوناگون ملی و بین‌المللی، معاهده منع سلاح‌های هسته‌ای سرانجام به تصویب رسیده است، ولی برای اجرای کامل آن و محو همه سلاح‌های هسته‌ای در دنیا نیاز به تلاش بیش‌تری است.
لطفاً برای خواندن متن کامل این بیانیه به فارسی اینجا و برای خواندن متن بیانیه اصلی اینجا کلیک کنید.

مجمع جهاني همبستگي و صلح در مديترانه

Mediterranean-seaمجمع جهاني همبستگي و صلح در مديترانه، روزهای ١٧ و ١٨ اكتبر ٢٠١٧ (25 و 26 مهرماه 1396) در شهر تاراگونا در اسپانيا برگزار می‌شود. این مجمع ابتكاري از شوراي شهر تاراگونا با همکاری موسسه اروپایی مدیترانه و هم‌چنین بخش کاتالان شهرداران صلح است و از همه شهرداران صلح دعوت می‌شود تا با شرکت در این رویداد، از فرصت ديدار و گفت‌وگو با فعالان برجسته جامعه مدني، سازمان‌هاي بين‌المللي و رهبران صلح جهان بهره ببرند.

جزئیات بیش‌تر این برنامه در آینده اعلام خواهد شد. برای دریافت پیش‌نویس جدول زمانی این برنامه، لطفاً اینجا کلیک کنید.

 

 

بیانیه رئیس سازمان شهرداران صلح به مناسبت پذیرش معاهده ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای

Mayors-for-Peaceدر روز 16 تیر 1396 (7 جولای 2017)، کنفرانس سازمان ملل متحد که با هدف «مذاکره برای ایجاد یک ابزار الزام‌آور در ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای که منجر به نابودی کامل آن‌ها شود» تشکیل شده بود، با 122 رای موافق، پیش‌نویس معاهده ممنوعیت کاربرد سلاح‌های هسته‌ای را پذیرفت. به این مناسبت، آقای ماتسویی کازومی، شهردار هیروشیما و رئیس سازمان شهرداران صلح، بیانیه‌ای را صادر کرده است. در این بیانیه آمده است: «به‌عنوان رئیس سازمان شهرداران صلح ... به تمامی مذاکره‌کنندگان، دولت‌هایشان، کارکنان دبیرخانه سازمان ملل متحد و شرکت‌کنندگان جامعه مدنی به دلیل ابتکار عمل موفقیت‌آمیز، شجاعانه و الهام‌بخششان تبریک می‌گویم. ...»

ادامه مطلب: بیانیه رئیس سازمان شهرداران صلح به مناسبت پذیرش معاهده ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای