نمایش خیابانی "صلح و غزه" در شهرستان شیروان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان؛ در روز 9 مهرماه 1393 نمایش خیابانی "صلح و غزه" توسط گروه هنری مروارید به کارگردانی زکریا شیرمحمّدازده به درخواست شهردار شیروان"عضو سازمان بین‌المللی شهرداران صلح دنیا" در حضور جمع کثیری از مردم نوع‌دوست شیروان اجرا شد.
محمدرضا امیر سهرابی "مشاور شهردار شیروان" با اعلام این مطلب که نمایش خیابانی – صلح و غزه – در روز نهم مهرماه "روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین" برگزار شد، اظهار داشت: این نمایش با ادای احترام به ساحت امامان معصومین(ع) و عرض تسلیت شهادت حضرت امام محمدباقر(ع) و در حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطین و غزه اجرا و گروه هنری مروارید، با هنرنمایی هنرمندان خود، مظلومیت مردم بی‌دفاع فلسطین و غزه و ددمنشی‌های رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشت.
امیر سهرابی افزود: این نمایش به پیشنهاد و درخواست جعفر بورنگ "شهردار شیروان؛ عضو سازمان بین‌المللی شهرداران صلح دنیا"، با حمایت شورای اسلامی شهر شیروان و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر شهرداری شیروان، توسط گروه هنری مروارید در نهم مهرماه "روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین" در پارک شهید فهمیده شیروان اجرا شد و در این برنامه حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطین و غزه، جمع کثیری از مردم نوع‌دوست دارالمصلین شیروان که دست فرزندان خود را در دست داشتند، در حالی برگزار شد که با شعار – الله‌اکبر – مردم و کودکان عجین می‌شد و خبرنگاران نیز تصویربردار این حمایت از منظر نمایش بودند.
مشاور شهردار شیروان اضافه نمود: در این مراسم؛ سیداحمد اکبرپور "فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر شهرداری شیروان"، حیدر حیدری "معاونت خدمات شهری شهرداری شیروان"، عبدالرضا نورانی مقدم "مدیر امور اداری و کارگزینی شهرداری شیروان" و جمعی از مدیران و کارکنان شهرداری شیروان که همگام با مردم بودند، برگزار شد.
محمدرضا امیرسهرابی ادامه داد: در حاشیه این مراسم؛ پایگاه سیار جمع‌آوری کمک‌های مردم نوع‌دوست شیروان به مردم غزه نیز توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) شیروان نیز مستقر شد و مردم خیّر و فهیم شیروان به دست فرزندان خود، کمک‌های نقدی خویش را به کودکان و نوجوانان غزه به صندوق ریختند.

 

Shirvan1
مشاور شهردار شیروان در پایان از هدیه شهرداری شیروان به کودکان غزه خبر داد و یادآور شد: به یاد کودکان غزه، هدیه‌ای به مجتمع کودکان بی‌سرپرست شیروان تقدیم می‌شود.
این فعال فرهنگی اجتماعی از نقش مؤثر این‌گونه نمایش در حوزه فرهنگ‌سازی هم خبر داد و با اشاره به اینکه؛ تئاتر خیابانی، گونه‌ای از نمایشی قابل لمس و باورپذیر برای مردم است، گفت: در واقع این نمایش‌ها، نمایشی مردمی و بی‌واسطه است؛ یعنی فاصله‌ای میان نمایشگر و تماشاگر در این‌گونه نمایش وجود ندارد و گاهی در این آثار؛ نمایشگر، تماشاگر و در برخی مواقع تماشاگر، نمایشگر می‌شود. نمایش خیابانی که بعضاً به تئاتر خیابانی هم نامیده می‌شود، از وجوه مستند و اجتماعی برخوردار است، نمی‌خواهد به مسائل خیلی عمیق و فلسفی بپردازد، بلکه درصدد است تا تازه‌ترین رویدادها را به نمایش بکشاند. مکان یک نمایش خیابانی، می‌تواند هرکجا حتی فضاهای سربسته مانند مترو، ایستگاه اتوبوس، داخل اتوبوس، پارک‌ها، ادارات و سازمان‌های خصوصی و دولتی، کارخانه‌ها، سربازخانه‌ها و حتی خانه و خانواده را باشد، پس نمایش خیابانی در هرجایی غیر از تالارهای نمایشی،‌ بیشتر از جایگاه معمول و تاثیرگزاریشان برخوردار خواهد شد. تئاتر در واقع در این شکل خود، از شکل رسمی خارج شده و برای عموم مردم و بر پایه مسائل روزمره اجرا می‌شود.

Shirvan2
عقیل آریان فرد "مسئول روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان" گروه هنری مروارید در نمایش – صلح و غزه – را با هنرمندی زکریا شیرمحمّدزاده "کارگردان"، ابراهیم عباسپور "سرپرست"، علی کیانی، پوریا سپاهی، امیرحسین جعفری "بازیگر" و خانم‌ها جعفری، گلرخ و ایزانلو "بازیگر" معرفی نمود و از این اجرا به نمایندگی از مدیریت شهری شیروان، تقدیر و از تلاش تمامی متصدیان من‌جمله؛ جمعیت هلال‌احمر شیروان، فرماندهی انتظامی شیروان، پلیس راهور ف.ا.شیروان، کمیته امداد امام خمینی(ره) شیروان و واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی/معاونت خدمات شهری/پایگاه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر/امور اداری و ... شهرداری شیروان هم قدردانی نمود.