برگزاری کارگاه صلح در شمار آید با همکاری بافیا

 

Peace-Counts-Logoکارگاه نیم‌روزی «صلح در شمار آید»، روز چهارشنبه 7 مهر 1395 با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور (بافیا) و مؤسسه Relief در مجتمع ورزشی تلاش برگزار شد. نمایندگانی از بافیای استان‌های تهران، یزد، سیستان و بلوچستان و البرز و هم‌چنین نمایندگان مؤسسه ریلیف، مؤسسه خیریه ایلیا، جمعیت امام علی (ع)، جمعیت حمایت از بهبودیافتگان، موسسه صالح و مؤسسه خیریه بهنام دهش پور در این جلسه حضور داشتند.


در این کارگاه، شرکت‌کنندگان ابتدا با مطالعه پوسترهای «صلح در شمار آید» با مفاهیم گوناگون واژه صلح و نقش هر فرد در ترویج فرهنگ صلح آشنا شدند. بعد از آن و با بررسی دقیق‌تر یک پوستر، به جزئیات بیشتر رویکردهای بدون خشونت به‌ویژه در بخش آموزش در کشورهای درگیر خشونت پرداخته شد. سپس مراحل تشدید منازعه، ورود و نقش مناسب یک میانجی مورد بررسی قرار گرفت. آگاهی بخشی پوسترها و شیوه مشارکتی کارگاه مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.Reliefموسسه مردم‌نهاد بین‌المللی است که با هدف کاهش رنج‌های بشری به‌ویژه در زمان بروز فجایع طبیعی، شرایط اضطراری بشردوستانه و فقر فعالیت می‌کند.

 

نمایشگاه صلح در شمار آید شامل 25 پوستر است که هر پوستر به معرفی یک فرد یا سازمان فعال صلح در کشورهای مختلف می‌پردازد. این نمایشگاه بخشی از پروژه بین‌المللی Peace Counts on Tour بنیاد برگهوف آلمان است و تاکنون در بسیاری از کشورهای جهان به نمایش درآمده است. موزه صلح تهران در دو نوبت در آبان 1393 و مرداد 1394 میزبان این نمایشگاه بوده است.


کارگاه‌های «صلح در شمار آید» با تسهیل گری داوطلبان آموزش دیده موزه صلح تهران برای افراد و گروه‌های علاقمند اجرا می‌شود. علاقمندان می‌توانند درخواست‌ها یا سوالات خود را از طریق آدرس ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید مطرح کنند.