برگزاری نشست «صلح و حال خوب» به مناسبت روز جهانی موزه‌ها

به مناسبت روز جهانی موزه‌ها (18 می، 28 اردیبهشت ماه) همه ساله موزه‌های سراسر دنیا رویدادهایی را متناسب با شعار سال سازمان ایکوم جهانی برگزار می‌نمایند. شعار سال 2023 ایکوم «موزه ها، پایداری و حال خوب» نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت موزه صلح تهران با همکاری کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم ایران) و موزه بین‌المللی سیار سفیران صلح، نشست «صلح و حال خوب» را در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1402 برگزار نمود.IMG 0044

در این برنامه ابتدا خانم منا بادامچی‌زاده، عضو هیات اجرایی شبکه بین‌المللی موزه‌ها برای صلح، به معرفی این شبکه و اهداف آن پرداختند و سپس نوع عملکرد و موضوع چند نمونه از موزه‌های صلح دنیا را روایت کردند. سپس آقای دکتر احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، در رابطه با نقش موزه‌ها و بناهای تاریخی در ایجاد حال خوب در مردم سخنرانی کردند.

در قسمت بعدی برنامه، آقای هادی فدایی روایتگر قصه‌های باباش، داستانی با موضوع همدلی برای رسیدن به حال خوب را همراه با هنرنمایی تار و آواز اجرا نمودند. در ادامه خانم سوسن نیک ذات مدیر موزه بین‌المللی سیار سفیران صلح از تجربه سفرهای داخلی و خارجی خود و چگونگی برقراری ارتباط این موزه با مردم سخن گفتند. مهمان ویژه این برنامه، آقای دکتر حجت الله ایوبی دبیرکل سابق کمیسیون ملی یونسکو  در خصوص نقش آموزش فرهنگ صلح در ایجاد حال خوب مردم دقایقی سخنرانی کردند. در پایان خانم مهدخت کلانتری روانشناس و معنا درمانگر، با تعریف چیستی حال خوب و راه‌های رسیدن به آن، حاضران در جلسه را دعوت کردند تا از تجربه‌های روزمره خود برای بهتر شدن حالشان بگویند.

 

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3