صلح خوانی، ویژه کودک و نوجوان (2)

روباهی به نام پکس

روباهی به نام پکس

نویسنده: سارا پنی پِکر

مترجم: بهرنگ خسروی

ناشر: پرتقال

محل نشر: تهران

تاریخ نشر: 1397

موضوع: همزیستی مسالمت‌آمیز بین حیوان و انسان

درباره کتاب:

کتاب «روباهی به نام پکس» نوشته سارا پِنی پِکر است. این نویسنده علاوه بر نویسندگی، به‌عنوان یک فعال اجتماعی در حوزه خواندن و نوشتن و سوادآموزی فعالیت دارد.

این کتاب برای گروه سنی نوجوان و افراد بالای 12 سال، داستانِ جذاب و پرکششی دارد. داستان با صحنه جدایی پیتر از روباهش پکس شروع می‌شود و مخاطب را از همان اول در جریان دوستی بین یک انسان و حیوان قرار می‌دهد. اما در ادامه می‌بینیم که جنگ، سرنوشت این دوستی را تغییر می‌دهد. چون پدر پیتر برای حضور در جنگ، در ارتش ثبت‌نام کرده، او مجبور است به نزد پدربزرگش برود؛ اما بدون روباهش. برای همین او را در جنگل رها می‌کند.

در ادامه داستان ما شاهد تلاش پیتر و خارج شدن او از خانه پدربزرگ برای پیدا کردن روباهش هستیم. در این میان نیز، پکس با شرایط و موقعیت متفاوتی مواجه می‌شود و برای اولین بار زندگی در حیات وحش را تجربه می‌کند. بخش‌هایی از رمان از زبان روباه روایت می‌شود که این انتخاب راوی، باعث نزدیکی مخاطب به یک حیوان به‌عنوان روایت‌کننده قصه می‌شود.

چرا خواندن کتاب «روباهی به نام پکس» را پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب «روباهی به نام پکس» داستانی است درباره‌ مفاهیم عمیقی مثل دوستی بین انسان و حیوان، اهمیت و ترویج صلح در موقعیت‌هایی که خشونت وجود دارد، پیوند انسان با طبیعت، جنگ و مشکلات ناشی از آن و نهایتا حق آزادی برای همه‌ موجودات. از طرفی دیگر، ما در پایان این رمان شاهد بلوغ فکری و تحول پیتر به‌عنوان یک نوجوان هستیم. رویارویی با موقعیت‌های جدید و آشنا شدن با افراد مختلف، چنین تغییر عمیق روحی را برای نوجوانِ داستان رقم می‌زند.

صلح‌خوان: فاطمه بهروزفخر

برای خرید اینترنتی این کتاب به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://b2n.ir/porteghaal

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3