مطالب مرتبط

بزرگداشت روز جهانی قربانیان سلاحهای شیمیایی - دهم اردیبهشت

29april

مراسم روز جهانی بزرگداشت قربانیان سلاحهای شیمیایی با حضور جمع زیادی از قربانیان شیمیایی، نمایندگان سازمانهای بین المللی، فعالان و اعضای سازمانهای مردم نهاد و مسئولین مربوطه در موزه صلح تهران برگزار گردید در این مراسم پس از قرائت پیام آقای بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد توسط سرپرست دفتر اطلاعات سازمان ملل در تهران، آقای جاویدان جانباز شیمیایی 70 درصد به نمایندگی از قربانیان سلاحهای شیمیایی پیام مصدومان شیمیایی را قرائت کرد و پس از آن پیام ویدئویی دبیرکل سازمان منع سلاحهای شیمیایی پخش گردید.

 

 

 

روز جهانی بزرگداشت قربانیان سلاحهای شیمیایی درموزه صلح  تهران گرامی داشته شد

تهران - دهم اردیبهشت 91 - 29 آوریل 2012

 

مراسم روز جهانی بزرگداشت قربانیان سلاحهای شیمیایی با حضور جمع زیادی از قربانیان شیمیایی، نمایندگان سازمانهای بین المللی، فعالان و اعضای سازمانهای مردم نهاد و مسئولین مربوطه در موزه صلح تهران برگزار گردید.

در این مراسم پس از قرائت پیام آقای بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد توسط سرپرست دفتر اطلاعات سازمان ملل در تهران، آقای جاویدان جانباز شیمیایی 70 درصد به نمایندگی از قربانیان سلاحهای شیمیایی پیام مصدومان شیمیایی را قرائت کرد و پس از آن پیام ویدئویی دبیرکل سازمان منع سلاحهای شیمیایی پخش گردید. پس از آن قطعه موسیقی با یاد نفسهای سوخته توسط یکی دیگر از جانبازان شیمیایی اجرا شد و سپس پیام شبکه جهانی نمایندگان پارلمانهای دنیا قرائت گردید.

در پایان شرکت کنندگان با غرس دو اصله نهال زیتون به یاد قربانیان سلاحهای شیمیایی و به پرواز در آوردن 29 کبوتر در کنار یادمان صلح در میدان مرکزی پارک شهر برای ریشه کن شدن جنگ و سلاحهای کشتار جمعی از جهان دعا کردند در این مراسم نمایندگان وزارت امور خارجه، کمیته بین المللی صلیب سرخ، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعضای شورای شهر تهران،تعدادی از سفرا و دیپلماتهای خارجی مقیم تهران، جانبازان شیمیایی و خانواده های آنان حضور داشتند.


برای مشاهده عکس های دیگر اینجا را کلیک کنید.

 

s


c


e


 

j


l


x


 

s

 

 

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3